مرسدس بنز آزمایشگاهی BIOME وارد مرحله فروش می شود

مرسدس بنز آزمایشگاهی BIOME وارد مرحله فروش می شود

مرسدس بنز BIOME  ماشینی است که در تولید آن از بسیاری از فلزات سنگین استفاده نشده است. قسمت عمده مواد تشکیل دهنده این ماشین از پرورش محصولات فیبری به نام BIOFIBRE است. به همین علت وزن این خودرو تنها  875.5پوند یا 397 کیلوگرم است. این ماشین در حال حاضر در Zion به فروش می رسد.

ظاهر این ماشین بسیار خاص است و اصلا مشابه ماشین های معمولی نیست. این ماشین ظرفیت 4 نفر را دارد.

Biome-2010-Mercedes-Benz-Concept-Car-5

ماشین BIOM  مرسدس بنز، از فیبر هایی که  BioFibre نامیده می شوند و در آزمایشگاه پرورش داده شده  اند، ساخته شده است. به همین علت این ایده به ذهن تولید کنندگان مرسدس بنز رسید که ماشینی تولید کنند که بتواند خود رشد کند و از مواد گیاهی (و طبیعی) ساخته شده باشد.

این ماشین در واقع انرژی را از نور خورشید دریافت کرده و ذخیره می کند. گازی که این ماشین تولید می کند اکسیژن است و بنابراین برای محیط زیست هیچ ضرری ندارد.

Biome-2010-Mercedes-Benz-Concept-Car-3

این ماشین کاملا با طبیعت همگام بوده و هیچ ضرری برای طبیعت ندارد. اصطلاحی که مرسدس بنز در تولید این ماشین به کار می برد این است: این ماشین در آزمایشگاه محیطی تولید می شود و رشد می کند. البته اگر مرسدس بنز چنین ادعایی می کند که قادر است در حیات پشتی منزلش یک ماشین تولید کند، ما به قدری به وی  اعتماد داریم که این حرف را "بدون اینکه دقیق متوجه شده باشیم" قبول می کنیم.

به هر حال با هوای آلوده این روز های پاییزی که نفس کشیدن در آن خیلی خوشایند نیست، شاید چنین خبری بتواند کمی ما را به داشتن هوایی پاکیزه تر امیدوار کند.

منبع : Engadget, tgdaily

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده