اتوبوس برقی پراترا، رکورد جدیدی ثبت کرد

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
محصول برقی شرکت پراترا، اتوبوس کاتالیست E2 است که رکورد طی کردن مسافت با یکبار شارژ را به ۱,۸۰۰ کیلومتر نزدیک کند.
تبلیغات

اتوبوس‌های برقی شرکت پراترا (Proterra)، روز به روز پیشرفته‌تر و کارآمدتر می‌شوند. اولین بار در سال ۲۰۱۵ بود که اتوبوس کاتالیست XR، با توانایی طی کردن مسافتی بیش از ۴۰۰ کیلومتر با یکبار شارژ، در رسانه‌ها خبرساز شد. حالا با گذشتن کمتر از دو سال،  شرکت پراترا با معرفی اتوبوس ۱۲ متری کاتالیست E2، با توانایی طی کردن مسافت ۱,۷۷۲ کیلومتر با یکبار شارژ، رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

پروترا

تیم مهندسی شرکت پراترا، سال گذشته با اتوبوس کاتالیست E2، رکورد پیمودن مسافتی بیش از ۹۶۰ کیلومتر با یکبار شارژ را تجربه کرده بود. اگرچه که امکان دست‌یابی به این اعداد در رانندگی معمولی روزمره، پایین است ولی مدیران پراترا امیدار هستند که نسخه‌ی جدید اتوبوس کاتالیست E2، در سرویس عمومی حمل و نقل آمریکا، تمام پتانسیل خود را بکار گیرد. کاتالیست E2، ظرفیت ذخیره ۶۶۰ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی دارد و قادر است مسافتی حدود ۳۱۲ تا ۵۶۳ کیلومتر به طور طبیعی، طی کند. ولی با نشان دادن حداکثر پتانسیل کاتالیست E2، رکورد قبلی طی کردن مسافت ۱,۶۳۵ کیلومتر با یکبار شارژ شکسته شد.

Schluckspecht E

موضوع جالب‌تر، تفاوت خودروی رکوددار قبلی و اتوبوس کاتالیست E2 است. رکورددار قبلی، یک خودروی تک سرنشینه سبک وزن با بدنه‌ی کاملا آیرودینامیک، با کد Schluckspecht E بود. اما کاتالیست E2، مسلماْ آیرودینامیک کمتری در بدنه دارد و طبق گفته‌ی تیم مهندسی پراترا، از خودروی ساخت مهندسین دانشگاه علوم کاربردی اوفنبرگِ آلمان، ۴۶ برابر سنگین‌تر است.

 رایان پاپل، مدیرعامل پراترا می‌گوید:

هر روز مقامات و شرکت‌های بیشتری به صنعت خودروهای سنگین برقی وارد می‌شوند؛ کاملا مشخص است که آینده از آنِ خودروهای تمام برقی بوده و دوران پیشرانه‌های احتراق داخلی، به سر خواهد آمد.

تیم مهندسی پراترا با همکاری مسئولان ایالت نوادا، در حال بررسی قابلیت‌های خودران این مدل اتوبوس‌ها نیز هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات