سیستم صوتی جدید در آئودی A8

سیستم صوتی جدید در آئودی A8

نسل جدید خودروی آئودی A8 با یک سیستم صوتی جدید ساخت برند بنگ اند اولافسن عرضه خواهد شد که متفاوت از نمونه‌های دیده‌شده در مدل‌های قبلی است.

مشتریان خودروهای آئودی که دوستدار آهنگ و موسیقی هستند باید خوشحال باشند؛ چرا که «ارباب حلقه‌ها» بار دیگر با شرکت Bang & Olufsen برای ساخت یک سیستم صوتی بسیار عالی همکاری کرده است. این سیستم پیشرفته که به‌طور انحصاری برای نسل جدید پرچم‌دار خودروی آئودی A8 ساخته شده، دارای حداقل ۲۳ بلندگو با مگنت‌های بسیار سبک‌وزن نئودیمیم برای پایین آوردن نویز و اطمینان یافتن از وضوح و کیفیت صدا است. مسئولان این دو شرکت اروپایی می‌گویند هنگام گوش دادن به هر نوع موسیقی، در صورتی که اثرات مصنوعی جایگزین موسیقی اصلی نشود، می‌توان بهترین و باکیفیت‌ترین صدا را شنید.

شرکت آئودی در همه قسمت‌های اتاق خودرو بلندگو قرار داده است که دو مورد از آن‌ها در ستون‌های A و دو بلندگوی دیگر در پوشش سقف و بالای صندلی‌های عقب تعبیه شده تا اثر محیطی صدا تضمین شود. قدرت این سیستم صوتی رؤیایی به ۱۹۲۰ وات می‌رسد و قادر است تجربه‌ی صدای سه‌بعدی باکیفیت را به کمک پردازنده‌ی سیگنال دیجیتال فراهم کند.

سیستم صوتی Bang & Olufsen

هنگامی که سیستم اطلاعات سرگرمی خودروی آئودی A8 روشن می‌شود، دو توئیتر به‌طور اتوماتیک باز می‌شوند. این توئیترها مجهز به فناوری لنزهای آکوستیک Bang & Olufsen هستند و باعث می‌شوند که صدا به‌صورت ۱۸۰ درجه افقی منتشر و توزیع شود. هر بلندگو از آمپلی‌فایر اختصاصی خود بهره می‌برد و الگوریتم ایجاد صدای سه‌بعدی توسط شرکت آئودی و با همکاری انستیتوی فرانهوفر در آلمان ساخته شده است.

همان‌ طور که تصور می‌کنید، راه‌های بی‌شماری برای شخصی‌سازی سیستم صوتی وجود دارد. این کار می‌تواند با تنظیمات سیستم MMI در جلو و صفحات نمایش لمسی مشابه تبلت در عقب انجام داده شود. 

سرنشینان صندلی‌های عقب می‌توانند به کمک صدای ساب‌ووفر، به‌طور مستقل از همه‌ی بلندگوهای دیگر به موسیقی مورد علاقه‌ی خود گوش کنند و با تنظیمات اختصاصی از پیش تعیین‌شده، فیلم انتخاب کنند و به لطف شخصی‌سازی سیستم صوتی، به‌طور مجزا صدای فیلم را دریافت کنند.

آئودی برای خوش‌آمدگویی به سرنشینان در هنگام باز کردن درهای خودرو، ایده جالبی دارد و صدای سیستم صوتی در هر بار باز کردن درها به گوش می‌رسد. خوشبختانه در صورتی که سرنشینان از این کار راضی نباشند، می‌توانند این قابلیت را خاموش کنند.

تولید سدان پرچم‌دار آئودی A8 قبل از این در تأسیسات فرانهوفر شروع شده است و تحویل اولین خودروها به مشتریان، در اواخر پاییز سال جاری آغاز خواهد شد.

گالری تصاویر


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید