کیا سورنتو 2018 بالاترین نمره ایمنی را کسب کرد

شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
شاسی‌بلند سایز متوسط کیا سورنتو 2018، جایزه ایمنی +TOP SAFETY PICK را از مؤسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا دریافت کرد.
تبلیغات

سازمان غیر انتفاعی تضمین ایمنی رانندگی بزرگراه (IIHS)، سال ۱۹۵۹ در آرلینگتون ویرجینیا تأسیس شد. این مؤسسه روی کاهش آمار تصادفات خودرو، صدمات و خسارات مالی حاصل کار می‌کند. IIHS با انجام تحقیقات مختلف برای خودروهای محبوب و محصولات خاص مثل تست تصادف و عملکرد صندلی مخصوص کودک، نمره تعیین می‌کند. این سازمان در حوزه طراحی جاده‌ها و قوانین ترافیکی هم تحقیق و پژوهش می‌کند و در ارتقاء سطح تصمیمات ملی آمریکا نقش دارد. جایزه سالانه TOP SAFETY PICK، به خودروهایی با بهترین عملکرد در زمینه ایمنی و تست‌های تصادف داده می‌شود. برای کسب این جایزه، خودروی مورد نظر باید نمره سراسری خوب (چهار مورد از پنج تست را با نمره خوب و تست آخر را با نمره قابل‌ قبول یا خوب) پشت‌ سر بگذارد.

کیا سورنتو ۲۰۱۸
کیا سورنتو ۲۰۱۸

کیا سورنتوی ۲۰۱۸، در بخش‌های مختلف برنده جوایز متعددی شده و در آمریکا به‌عنوان خودرویی با ارزش خرید بالا مطرح است. شاسی‌بلند سایز متوسط کیا به پیشرانه ۲.۴ لیتری چهار سیلندر خطی مجهز است که قدرت ۱۸۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۱ نیوتن‌متر را با سیستم شش سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. این خودرو به لطف چراغ‌های جلو بهبودیافته، موفق به کسب جایزه +TOP SAFETY PICK شده است. مدل سال گذشته این خودرو با کسب نمره ضعیف در تست چراغ‌ها، فقط برنده TOP SAFETY PICK شد. بسته فناوری پیشرفته مدل سال ۲۰۱۸ سورنتو با چراغ‌های نورپایین HID که در پیچ‌ها تغییر جهت می‌دهند، باعث کسب این نمره شده است. البته این ویژگی به نسخه SX با پیشرانه V6 و نسخه SXL که بعد از می ۲۰۱۷ ساخته شد، محدود می‌شود. مثل مدل ۲۰۱۷، سورنتوی جدید هم در همه تست‌های تصادف، استحکام سقف و تست حفاظت از سر و گردن سرنشین‌ها، بالاترین نمره را کسب کرده است. به‌علاوه این خودرو در تست پیشگیری از برخورد جلو، با دوری از اصابت در سرعت‌های ۲۰ و ۴۰ کیلومتر بر ساعت، نمره عالی گرفته است. امکانات ایمنی فعال و یاری راننده در قالب بسته پیشرفته الحاقی (Advanced Touring) برای نسخه‌های EX و SX موجود هستند و برای نسخه SXL به‌عنوان گزینه استاندارد در نظر گرفته شده‌اند. این ویژگی‌های ایمنی شامل ترمزهای خودکار اضطراری، هشدار برخورد از جلو، کنترل گشت‌زنی تطبیقی و دستیار کمک به نگهداری خودرو در مسیر و خط مشخص، می‌شوند.

کیا سورنتو ۲۰۱۸
کیا سورنتو ۲۰۱۸

به‌طور کلی برای کسب جایزه +TOP SAFETY PICK، یک خودرو باید در تمامی تست‌های تصادف، استحکام سقف و حفاظت سر و گردن نمره خوب، در تست پیشگیری برخورد از جلو، نمره عالی یا پیشرفته و در تست چراغ‌ها نمره خوب یا قابل‌ قبول کسب کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات