اولین کراس اوور فراری در سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد

پنج‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
فراری قصد دارد در سال ۲۰۲۱ از خودروی کراس‌ اوور خود که در حال حاضر با نام F16X شناخته می‌شود، رونمایی کند.

فراری بارها اعلام کرده است که خودروی کراس‌ اوور و شاسی‌بلند نخواهد ساخت؛ اما طبق گزارش Car Magazine، برنامه‌های این خودروساز ایتالیایی تغییر کرده است و کراس‌ اوور فراری که فعلا با نام F16X شناخته می‌شود، سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود تا با لامبورگینی اوروس به رقابت بپردازد.  

این مدل یک کوپه‌ی بلند خواهد بود که با توجه به زبان طراحی فراری در مدل‌های کنونی، طراحی خواهد شد. درهای F16X به‌صورت سنتی باز می‌شوند و لولا در ستون عقب خودرو قرار می‌گیرد (مانند رولز رویس فانتوم) و ستون B که در اکثر خودروها مرسوم است هم در این مدل دیده نخواهد شد. کراس‌اوور فراری در کنار مدلی که قرار است جایگزین GTC4 شود ساخته خواهد شد و این دو مدل در بعضی از بخش‌ها مشترک خواهند بود. جایگزین GTC4 قرار است در سال ۲۰۲۰ معرفی شود و اولین کراس‌ اوور فراری هم یک سال بعد، یعنی در سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد. 

بدنه‌ی مدل F16X آلومینیومی خواهد بود که باعث کاهش وزن خودرو می‌شود. در مورد پیشرانه‌ی این مدل اطلاعاتی منتشر نشده است ولی پیش‌بینی می‌شود که از پیشرانه‌ی بنزینی ۸ سیلندر با آرایش V شکل در آن استفاده شود. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که این مدل از پیشرانه‌‌ی هیبریدی استفاده کند. بدون توجه به نوع پیشرانه و قدرت آن، انتقال نیرو به هر چهار چرخ خواهد بود. 

در حال حاضر بازار کراس‌اوورها داغ است و اکثر خودروسازان قبلا وارد این بازار شده‌اند یا برنامه‌ای برای انجام این کار دارند. اگر گزارش‌ Car Magazine صحت داشته باشد، کراس اوور فراری پس از عرضه، رقیب اصلی خودروهایی مانند لامبورگینی اوروس و استون مارتین DBX خواهد بود. 

این خودرو بیش از ۳۰۰ هزار یورو قیمت خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود که در صورت عرضه، فروش سالانه‌ی فراری را دو برابر کند و به ۱۶ هزار  دستگاه برساند.

مطالب مشابه

نظرات