نسخه‌ ویژه‌ پنجاهمین سالگرد شورولت کامارو رونمایی شد

نسخه‌ ویژه‌ پنجاهمین سالگرد شورولت کامارو رونمایی شد

شورولت برای بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تولید خودروی محبوب کامارو، جزئیات نسخه‌ی ویژه‌ای را که به همین مناسبت ساخته شده است را منتشر کرد. برای آشنایی بیشتر با این نسخه‌ی خاص از شورولت کامارو، با زومیت همراه باشید.

شورولت پنجاهمین سالگرد تولد خودروی عضلانی (ماسل کار) کامارو را با عرضه‌ی نسخه‌ی خاصی از این خودرو جشن می‌گیرد. در ویدئویی که از این مدل منتشر شده است کامارو جدید در کنار نخستین نسل این خودرو به نمایش درآمده است. نیم قرن از معرفی عمومی نخستین نسل شورولت کامارو می گذرد. شورولت برای گرامیداشت این محصول مشهور و بسیار محبوب اقدام به برگزاری مراسم‌های مختلفی از جمله تورهای بازدید از کارخانه و میتینگ‌های شورولت کامارو کرده است.  

علاقه‌مندان به کامارو اکنون می‌توانند ششمین نسل این خودرو را با بسته‌ی خاص 50th Anniversary Edition یا نسخه‌ی پنجاهمین سالگرد خریداری کنند؛ این بسته در هر دو گونه‌ی کامارو، مدل استاندارد 2LT و مدل هشت سیلندر 2SS و در هر دو بدنه‌ی کوپه و کانورتیبل قابل سفارش است.

شورولت کامارو

شورولت می‌گوید که این مدل ویژه از تغییرات قابل توجهی در بخش ظاهری و فنی برخوردار است که آن را کاملا متمایز می‌کند که شامل بهینه‌سازی‌ها و تغییراتی در بخش داخلی و خارجی است.

در بخش بیرونی این مدل محدود، شورلت از رنگ خاکستری موسوم به Nightfall Grey متالیک استفاده کرده است و روی آن خطوطی با نقش پنجاهمین سالگرد وجود دارد، در مدل کانورتیبل سقف خودرو به رنگ مشکی است. همچنین این مدل از رینگ‌های ۲۰ اینچی آلومینیومی استفاده می‌کند که در مرکز آن‌ها نقش پنجاهمین سالگرد به چشم می‌خورد. دیگر تغییرات ظاهری شامل استفاده از جلوپنجره‌ی کرومی براق، اسپویلر جلو به رنگ بدنه و کالیپرهای ترمز به رنگ نارنجی هستند که در تیپ‌های LT تنها کالیپرهای جلو به رنگ نارنجی هستند.

در داخل کابین شورولت کامارو نسخه‌ی پنجاهمین سالگرد، استفاده از چرم و جیر مشکی به چشم می‌خورد که دوخت‌های روی آن‌ها به رنگ نارنجی هستند؛ همچنین نوشته‌ی "پنجاهمین سالگرد" در پشت آمپرها، پشت سری‌ها و روی فرمان نیز دیده می‌شود.

شورولت کامارو

نخستین نسل کامارو که در سال ۱۹۶۷ رونمایی شد دارای توان ۸۸ اسب بخار بود که این عدد در نسل پنجم به ۵۸۰ اسب بخار رسید. و هم اکنون نسل ششم کامارو، افزایش قدرتی تا ۶۴۰ اسب بخار در مدل مسابقه‌ای ZL1 به خود می‌بیند. این قدرت از پیشرانه ای V8 با ۶.۲ لیتر حجم و مجهز به سوپرشارژر بدست آمده است و توسط یک جعبه دنده‌ی ۱۰ سرعته‌ی خودکار که با همکاری رقیب قدیمی شورولت، یعنی فورد ساخته شده است به چرخ‌های عقب انتقال می‌یابد.

در ادامه می‌توانید ویدیوی تبلیغاتی منتشر شده‌ در خصوص نسخه‌ی خاص ۵۰ سالگی شورولت کامارو را تماشا کنید.

لینک دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع caradvice
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده