تویوتا TS050 با پیشرانه V6 تویین توربو برای مسابقات لمانز معرفی شد

چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
تویوتا برای شرکت در مسابقات استقامت جهانی WEC و 24 ساعته‌ی لمانز Le Mans که کمتر از یک ماه دیگر آغاز می‌شود، از خودروی هیبریدی TS050 رونمایی کرد. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

 خودروی مسابقه ای جدید تویوتا با نام TS050 جایگزین مدل قبلی TS040 خواهد شد. TS050 خودرویی هیبریدی بوده و با وجود آن، شرکت کننده‌ی هیبریدی دیگری به مسابقات لمانز افزوده خواهد شد.

toyotalemans
toyotalemans

تویوتا در بخش فنی این خودرو تغییرات قابل توجهی را انجام داده است. نخستین تغییر، کنار گذاشتن پیشرانه‌ی ۳.۷ لیتری V8 تنفس طبیعی TS040 و جایگزینی آن با پیشرانه‌ی V6 مجهز به دو توربوشارژر به حجم ۲.۴ لیتر است. تویوتا اعلام کرده است که با توجه به قوانین جدید برای کاهش مصرف سوخت، ناگزیر شده است که این کاهش حجم را در پیشرانه انجام دهد؛ البته موفق شده اند که مصرف سوخت را تا ۷.۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش دهند. قدرت پیشرانه‌ی توربوشارژ جدید ۴۹۳ اسب بخار است که نسبت به قدرت ۵۱۳ اسب بخاری نمونه‌ی قبلی ۱۰ اسب بخار ضعیف تر است.

toyotalemans
toyotalemans

تغییر بزرگ دیگر استفاده از باتری لیتیوم-یون به جای سوپر خازن ها در مدل جدید است. سیستم جدید قدرت بیشتری را تولید می‌کند و تویوتا اعلام کرده با این تغییر، کلاس خودرو را از 6MJ به 8MJ و هم سطح پورشه 919 ارتقا داده است. همانند TS040 ، این مدل هم از دو عدد الکتروموتور، یکی در محور جلو و یکی در محور عقب استفاده می‌کند که مجموعا ۴۹۳ اسب بخار دیگر قدرت تولید می‌کنند که ۲۰ اسب بخار از قدرت خودروی قدیمی بیشتر است. مجموعه‌ی هیبریدی تویوتا TS050 مجموعا قدرتی نزدیک به ۱۰۰۰ اسب بخار را تولید می‌کند. الکتروموتور استفاده شده در جلو ساخت کمپانی آیسن یکی از زیر مجموعه‌های تویوتا است و الکتروموتور استفاده شده در عقب و باتری هم ساخت کمپانی مشهور دنسو (Denso) است.

toyotalemans
toyotalemans

تغییرات دیگر شامل جایگیری جدید الکتروموتور جلو در فرمی جدید است که سبب بهبود آیرودینامیک خودرو شده است، فنرها نیز بهینه‌تر شده‌اند تا بتوانند در افزایش عمر تایرها نقش بیشتری را ایفا کنند. مسابقات WEC سال ۲۰۱۶ از ۲۹ فروردین ماه (17 آوریل) در پیست سیلوراستون آغاز می‌شود در حالی که مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز برای ۲۹  خرداد (18 ژوئن) برنامه ریزی شده است.

toyotalemans
toyotalemans

تویوتا در آخرین تلاشش برای کسب مقام در مسابقات لمانز سال گذشته ناکام ماند و سال گذشته آئودی توانست رتبه‌های اول و دوم را به دست بیاورد و مقام سوم نیز به پورشه رسید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات