پاناسونیک یا بوش باتری پورشه Mission E را تولید خواهند کرد

پاناسونیک یا بوش باتری پورشه Mission E را تولید خواهند کرد

کمپانی آلمانی پورشه قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی خودروی الکتریکی Mission E را به تولید انبوه برساند. ولی یکی از دغدغه‌های این خودروساز، تامین باتری‌های این خودرو است. گفته می‌شود در همین راستا به زودی پورشه با پاناسونیک یا بوش به توافق خواهد رسید.

میشن ای، اولین خودروی الکتریکی پورشه است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی به تولید انبوه خواهد رسید. یکی از دغدغه‌های این خودروساز آلمانی مسئله‌ی تامین باتری‌های این خودرو است. بلومبرگ گزارش کرده پورشه به زودی تصمیم نهایی خود را درباره‌ی همکاری با پاناسونیک یا بوش اتخاذ می‌کند. هر دو کمپانی نامبرده شده در این زمینه تخصص زیادی دارند و هر کدام از آنها تجربه‌ی خوبی در زمینه‌ی تولید سلول‌های الکتریکی انواع خودورها دارند. ولی پورشه در حال بررسی نقاط ضعف و قوت هر دو کمپانی است.

در حال حاضر پاناسونیک یکی از اصلی‌ترین شرکای تسلا موتورز به شمار می‌رود و علاوه بر تولید تمامی باتری‌های مورد نیاز این خودروساز، در بخش راه‌اندازی کارخانه‌ی بزرگ تسلا در نوادا نیز همکاری داشته است. سلول‌های پاناسونیک نسبت به نمونه‌ی مشابه بوش ارزان‌تر هستند ولی پورشه معتقد است از نظر لجستیکی کار کردن با یک کمپانی هم‌وطن می‌تواند پیچیدگی‌های کمتری داشته باشد. بوش با همکاری سامسونگ، باتری فیات ۵۰۰ ای را تولید می‌کند.

اولیور بلوم، مدیر عامل پورشه به بلومبرگ گفته که بررسی‌ها در مراحل پایانی قرار دارد و به زودی تصمیم نهایی این کمپانی اعلام خواهد شد. وی هنوز از تامین‌کننده‌ی مورد نظر نامی نبرده است.

پورشه با اشاره به نام پاناسونیک و بوش تصمیم داشته تا مسیر متفاوتی را با دیگر خودروساز آلمانی انتخاب کند. پیشتر آئودی اعلام کرده بود برای تامین باتری‌های شاسی بلند الکتریکی این کمپانی که تا سال ۲۰۱۸ میلادی به تولید انبوه می‌رسد، با LG Chem و Samsung SDI به توافق رسیده است.

پورشه اعلام کرده مدل مفهومی میشن ای ۶۰۰ اسب بخار توان دارد و موتور الکتریکی آن روی هر کدام از اکسل‌های قرار گرفته و این خودرو یک مدل تمام چرخ متحرک است. این مدل جذاب برای رسیدن از سکون  به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، به تنها ۳.۵ ثانیه احتیاج خواهد داشت و حداکثر توانایی طی ۴۹۹ کیلومتر را دارد. همچنین این مدل مفهومی به سیستم شارژ سریع ۸۰۰ ولت مجهز شده که ۸۰ درصد ظرفیت باتری تنها در ۱۵ دقیقه شارژ می‌شود. قرار است پورشه میشن ای تا پایان سال ۲۰۲۰ روانه بازار شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده