تماشا کنید: ۵۰ سال توسعه‌ی پورشه 911

تماشا کنید: ۵۰ سال توسعه‌ی پورشه 911

پورشه 911 یکی از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین خودرو‌های جهان است که کمتر فردی را می‌توان یافت که نام آن را نشنیده باشد. اگر به مشاهده‌ی تغییرات و پیشرفت این خودرو طی ۵۰ سال توسعه‌ی آن علاقه دارید، با زومیت همراه باشید.

اگر بخواهیم شاخص‌ترین خودرو‌های اسپرت تاریخ را نام ببریم، قطعا می‌توان از پورشه 911 در صدر این لیست نام برد. پورشه 911 برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ معرفی شد و طی ۵۳ سال توسعه‌ی این خودرو، انواع زیادی از آن به بازار عرضه شده است. اما همواره در طی سال‌های توسعه‌ی ۹۱۱، کارشناسان و منتقدان نسبت به تغییرات اندک ظاهر آن به پورشه انتقاد وارد می‌کردند. با این که شمای کلی ۹۱۱ طی پنج دهه‌ی گذشته تغییر چشمگیری نکرده، اما نوآوری‌ها و بهینه‌سازی‌های بسیار زیادی را تجربه کرده است و نسل کنونی این خودرو با کد ۹۹۱، از بهترین و قدرتمند‌ترین سوپراسپرت‌های جهان است.

اخیرا انیمیشنی در فضای اینترنت منتشر شده که تغییرات ۵۰ ساله‌ی پورشه ۹۱۱ را در مدت زمان ۹۰ ثانیه به نمایش گذاشته است. چه با تمامی نسل‌های ۹۱۱ و تغییرات آن‌ها آشنا باشید، چه اطلاع خاصی در این زمینه نداشته باشید، تماشای ویدیوی زیر خالی از لطف نیست.

لینک دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده