عملکرد دیدنی خودرو برقی پورشه تایکان کراس توریزمو در صحرا و برف

عملکرد دیدنی خودرو برقی پورشه تایکان کراس توریزمو در صحرا و برف

زمانی‌که پورشه تایکان کراستوریسمو را معرفی کرد، هیچ‌کس انتظار نداشت این خودرو قابلیت‌های عالی برای رانندگی خارج از جاده داشته باشد. پورشه توانایی عجیب تایکان را در ویدئویی بهنمایش گذاشته شده است.

پورشه فرایند بازاریابی خود را با انتشار ویدئویی هیجانانگیز دگرگون کرده است. شکی نیست پورشه تایکان کراس‌ توریسمو یکی از محصولات جذاب شرکت سازنده است؛ اما بسیاری از خریداران احتمالی این خودرو و البته عاشقان تایکان میخواهند درباره پیشرانه جدید کراس توریسمو، اطلاعات بیشتری داشته باشند. پورشه برای ارائه پاسخی قاطعانه، محصول جدیدش را در دو مسیر  کاملا متفاوت همراه بالون اختصاصی و سگهای سورتمه و هواپیمای بدون سرنشین، به چالش کشیده است.

تایکان کراس توریسمو نسخه همه‌جا‌رو و پرکاربردتری از تایکان برقی سدان است. پورشه با افزایش ارتفاع تایکان و اضافه‌کردن روکش پلاستیکی به بدنه، این خودرو را کاربردی‌تر از نمونه سدان کرده‌ است. پورشه برای نمایش توانایی‌های فوق‌العاده تایکان، دو جاده متفاوت را در نظر گرفته‌ است: یکی جاده شنی در دل صحرا با گرمای طاقت‌فرسا و دیگری جاده یخی دریاچه‌ای یخ‌زده.

روی پورشه تایکان کراس‌ توریسمو سیستم چهارچرخ محرک نصب شده‌ است که درکنار سیستم هدایت گشتاور (Torque Vectoring) و موتور الکتریکی قدرتمند، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. قدرتمندترین مدل با نام توربو S تقریباً ۷۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۰۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. جعبه‌دنده جدید دوسرعته نیز همیشه میزان مناسبی از قدرت را باتوجه‌به سرعت خودرو دردسترس راننده قرار می‌دهد.


با این تفاسیر، واقعا پورشه تایکان کراس‌ توریسمو در دمای بیشتر از ۳۰ یا سردتر از منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد دوام می‌آورد؟ پاسخ این پرسش را زمانی متوجه می‌شوید که ویدئو جدید پورشه را به‌دقت تماشا کنید. دقت و ظرافت کار مهندسان پورشه به‌گونه‌ای است که سعی می‌کنند محصولاتی مناسب برای هر سلیقه و هر مکان طراحی کنند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده