مکلارن 600LT رونمایی شد

مکلارن 600LT رونمایی شد

مک‌لارن، مدل قدرتمند 600LT را با بدنه‌ی کشیده‌تر نسبت به نسخه‌ی استاندارد معرفی کرده است که قوی‌تر و سبک‌وزن‌تر از 570S خواهد بود.

مک‌لارن خودروی سوپر اسپرت جدیدی را به محصولات خود اضافه کرده است که با نام 600LT شناخته می‌شود که حرف LT در انتها به معنی LONG TAIL است. مک‌لارن لانگ تیل مدلی قدرتمند و تیونینگ شده از مدل 570S به شمار می‌آید. همانطور که از نام آن مشخص است لانگ تیل دارای طول بیشتری است و بدنه‌ی فیبر کربنی آن ۷.۳ سانتی‌متر طول بیشتری در مقایسه با 570S دارد. همچنین بخش‌هایی از ظاهر این خودرو نیز متفاوت و برای مثال خروجی‌های اگزوز آن با مدل 570S متفاوت است و بیشتر به مدل بسیار قدرتمند سنا شباهت دارد.

مکلارن 600LT

یکی از دلایلی که مک‌لارن 600LT را تبدیل به یک خودروی قدرتمند و سریع می‌کند کاهش وزنی است که در این خودرو انجام شده است و باید بدانید که مکلان موفق شده است تا ۹۵.۹۸ کیلوگرم از وزن این خودرو کم کند و به این ترتیب وزن این خودرو تنها ۱۲۴۷ کیلوگرم است. بد نیست به این نکته اشاره کنیم که کاهش وزن یکی از ترفند‌های بسیار جالب مک‌لارن برای سریع‌تر کردن خودروهای خود است. این کاهش وزن به لطف استفاده‌ی گسترده از الیاف کربن به دست آمده است چون در این خودرو بخش‌هایی همانند ورودی‌های هوا و گلگیر‌های جلو تماما از فیبر کربن سبک وزن هستند و جالب است بدانید فیبر کربن ضمن وزن کم و مقاومت بسیار بالایی که دارد ماده‌ای بسیار با دوامی است.

مکلارن 600LT

اگر بخواهیم تغییرات مدل 600LT را در مقایسه با 570S بدانیم باید به اسپیلیتر جلوی بزرگ‌تر، رکاب‌های جانبی متفاوت، دیفیوز عقب بزرگ و باله‌ی عقب ثابت این خودرو اشاره کرد. چون مدل 570S دارای باله‌ی عقب متحرک با فعال است اما باله‌ی عقب ثابت مدل 600LT دارای توانایی تولید نیروی رو به پایین بیشتری را دارد. گرچه شاید در نگاه اول فکر کنید که 600LT تفاوت چندانی با مدل 570S ندارد اما به گفته‌ی مک‌لارن ۲۳ درصد بخش‌های این خودرو کاملا اختصاصی بوده و از نو برای 600LT طراحی  شده است. بجز تغییرات نمای بیرونی، مدل 600LT در داخل کابین نیز ارتقا یافته است و صندلی‌های فیبر کربنی فوق سبک متعلق به P1 در داخل کابین این مدل نصب شده‌اند.

مکلارن 600LT

خریداران 600LT این امکان را خواهند داشت تا صندلی‌های سبک‌تر مدل سنا را نیز برای این خودرو سفارش دهند تا به این ترتیب وزن خالص خودروی خود را بیش از پیش کاهش دهند. در بخش فنی مک‌لارن 600LT باید اشاره کنیم که پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری V8 این خودرو که به دو توربوشارژر مجهز است می‌تواند ۵۹۲ اسب بخار قدرت و ۶۲۰ نیوتون متر گشتاور را تولید کند که در مقایسه با قدرت ۵۶۲ اسب بخاری و گشتاور ۶۰۰ نیوتون متری مدل 570S، ۳۰ اسب بخار قدرت بیشتر و ۲۰ نیوتون مترگشتاور بیشتری دارد. این افزایش قدرت سبب شده تا نسبت اسب بخار به وزن مک‌لارن 600LT، حدود ۴۷۴ اسب بخار بر هر تن باشد که عدد بسیار بسیار خوبی به است. با چنین قابلیت‌هایی می‌توان انتظار داشت تا 600LT خودرویی بسیار سریع باشد.

مکلارن 600LT

گرچه مک‌لارن هنوز مشخصات حرکتی این خودرو نظیر شتاب و حداکثر سرعت را اعلام نکرده است اما با توجه به اینکه مدل 570S دارای شتاب صفر تا صد کیلومتر ۳.۲ است و می‌تواند در ۹.۵ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و سپس به حداکثر سرعت ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند می‌توان انتظار داشت عدد به دست آمده برای 600LT بهتر از این اعداد باشد. مک‌لارن مشخص نکرده است که چه تعداد از مدل‌های 600LT را به تولید خواهد رساند اما گفته شده است تولید این خودرو بسیار محدود خواهد بود و تولید آن تنها به مدت ۱۲ ماه ادامه خواهد داشت. مک‌لارن از ماه اکتبر این خودرو را در بازار ایالات متحده عرضه خواهد کرد و قیمت آن نیز در همان زمان مشخص خواهد شد.

 باید خریداران مک‌لارن 600LT را افراد خوش شانسی دانست که یک لذت رانندگی ناب و خاص را با یک خودروی خاص از یک خودروساز بسیار معتبر و حرفه‌ای تجربه خواهند کرد. در انتها می توانید ویدیوی معرفی این سوپر اسپرت انگلیسی را تماشا کنید. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده