ثبت سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت با مرسدس AMG E63 S در اتوبان

ثبت سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت با مرسدس AMG E63 S در اتوبان

در این ویدئوی نفس‌گیر، بیننده‌ی حرکت و شتاب‌گیری کم‌نظیر خودروی مرسدس AMG E63 S در اتوبان‌های آلمان تا سرعتی فراتر از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت باشید.

خودروی مرسدس بنز کلاس E به‌عنوان یک سدان لوکس پرفروش در میان محصولات دایملر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نسخه‌ی استاندارد این خودرو با پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربوشارژ به قدرت ۲۴۱ اسب بخار ارائه می‌شود و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، تنها ۶.۵ ثانیه زمان می‌برد؛ اما نهایت سرعت این مدل به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

مرسدس  2017 Mercedes Benz AMG E63 S

امروزه شرکت AMG به‌عنوان زیرمجموعه‌ی برتر مرسدس بنز در امر بهینه‌سازی خودروهای این برند، نسخه‌های مختلفی از کلاس E عرضه می‌کند که قدرتمندترین آن‌ها، E63 S نام دارد. به لطف استفاده از ۲ توربوشارژر در پیشرانه‌ی ۴ لیتری این خودرو، قدرت ۶۰۳ اسب بخار فراهم می‌شود که رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ظرف ۳.۴ ثانیه را ممکن می‌کند. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت، به زمانی کمتر از ۸ ثانیه نیاز دارد.

مرسدس  2017 Mercedes Benz AMG E63 S

نهایت سرعت AMG E63 S به‌طور رسمی، ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت عنوان شده بود؛ اما در فیلم منتشرشده سرعت خودرو به مرز ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت نزدیک می‌شود که احتمالا به دلیل شیب جاده امکان‌پذیر شده است. فراموش نکنیم رسیدن به چنین سرعتی تا همین چند سال پیش، صرفا با ابرخودروهای چند صد هزار دلاری ممکن بود؛ اما حالا یک خودروی چهاردر که فضای کافی برای ۵ سرنشین دارد، به‌راحتی سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را پشت سر می‌گذارد و البته در این سرعت، کاملا تحت کنترل و بدون لرزش در بدنه عمل می‌کند.

مرسدس  2017 Mercedes Benz AMG E63 S

آستانه‌ی قیمت مرسدس کلاس E با پیشرانه‌ی ۲۴۱ اسب بخار (E300)، در حدود ۵۳ هزار دلار است. نسخه‌ی E63 S AMG که درواقع کامل‌ترین نمونه‌ی این خودرو محسوب می‌شود، با آپشن‌های کامل از جمله سیستم دودیفرانسیل هوشمند 4Matic، نزدیک به ۱۰۵ هزار دلار قیمت دارد. نسخه‌ی دیگری از کلاس E با تجهیزات فنی AMG قابل سفارش است که با کد E63 شناخته می‌شود. این مدل با پیشرانه‌ی توئین‌توربوی ۳ لیتری، ۴۰۰ اسب بخار قدرت دارد و ظرف ۴.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. قیمت E63 حدود ۶۴ هزار دلار است، اما نهایت سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

در پایان این مطلب، بیننده‌ی فیلم کوتاه رانندگی با مرسدس AMG E63 S در اتوبان‌های آلمان باشید که هیجان رسیدن به سرعتی بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را نشان می‌دهد.

دانلود با کیفیت 360p   720p   1080p

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motorauthority
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده