رولزرویس داون سیلور بولت، محصول جدید منصوری، معرفی شد

شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
تنها خودرو رولزرویس با بدنه دودر همراه امکانات ویژه از برند منصوری معرفی شده است. این محصول با نام سیلور بولت مجهز به کیت بدنه‌ی اختصاصی و پیشرانه‌ی تقویت‌شده و چرخ‌های عظیم ۲۲ اینچی خواهد بود.

منصوری یکی از شرکت‌های تیونینگ مشهور دنیا و از معدود برندهای متخصص در شخصی‌سازی رولزرویس است. جدیدترین محصول منصوری براساس رولزرویس داون با توجه ویژه به جزئیات ساخته شده و تغییری اساسی در ظاهر خودرو ایجاد نکرده است. این نوع کیت بدنه اصطلاحا سافت‌کیت (Softkit) نامیده می‌شود.

یکی از کارخانه‌های منصوری در آلمان مرکزی تخصصی برای تولید ادوات فیبرکربن است. با استفاده از امکانات کم‌نظیر این مجموعه، بخش‌های متنوعی از سیلور بولت مثل کاپوت، سپر، رکاب، دستگیره‌ها و حتی قاب شیشه‌ی جلو با فیبرکربن ساخته شده‌اند. دیگر نکته‌ی جالب در جدیدترین محصول منصوری، طرح ویژه برای چرخ‌های ۲۲ اینچی با ترکیبی از شکل V و Y است. این ادوات با دو نوع رنگ سیاه Black Diamond و Black Glossy عرضه می‌شوند؛ اما خریدار می‌تواند رنگ‌های دلخواه خود را نیز سفارش دهد.

در بحث فنی به‌کمک تغییر ECU، قدرت ۷۳۰ اسب‌بخار با گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن‌متر برای پیشرانه فراهم شده است. مدل استاندارد ساخت رولزرویس ۵ ثانیه طول می‌کشد تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربر‌ساعت می‌رسد و میانگین مصرف سوخت آن ۱۵ لیتر در صد کیلومتر است. ناگفته نماند این خودرو ۶۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۸۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

سیلور بولت از معدود محصولات منصوری است که بدون تغییر در ادوات داخلی و فضای کابین تولید می‌شود. تنها ۵۰ دستگاه از این خودرو با تیونینگ منصوری عرضه خواهد شد و رولزرویس نیز به‌تازگی اعلام کرده است تولید رولزرویس داون را از ابتدای سال ۲۰۲۲ متوقف خواهد کرد. مدل استاندارد این محصول هم‌اکنون ۳۵۵ هزار دلار قیمت دارد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود