سدان برقی مرسدس بنز EQE با امکان پیمایش ۶۶۰ کیلومتر معرفی شد

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
مطالعه 3 دقیقه
دومین محصول الکتریکی مرسدس بنز با بدنه سدان، نسخه‌ی برقی کلاس E است. اولین مدل این خودرو ۲۸۸ اسب بخار قدرت دارد و نمایشگر سرتاسر داشبورد مشابه EQS فراهم می‌کند.

تنوع محصولات برقی مرسدس بنز با سرعتی فراتر از انتظار افزایش پیدا میکند. بعد از معرفی EQS در کلاس لوکس و استقبال مشتریان، کلاس E هم با پیشرانه برقی تولید شده است تا EQE نامگذاری شود.

علاوه بر طراحی بیرونی و داخلی، بسیاری از تجهیزات فنی EQE مشابه EQS است. نخستین مدل EQE 350 خواهد بود تا همراه یک موتور برقی روی محور عقب، ۲۱۵ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. مدل دو دیفرانسیل این خودرو نیز قابل سفارش است. مرسدس EQE 350 مجهز به باتری ۹۰٫۶ کیلووات ساعتی و شعاع حرکتی ۶۶۰ کیلومتر خواهد بود. این مدل در صورت استفاده از سیستم شارژ سریع جریان مستقیم (DC)، هشتاد درصد ظرفیت باتری‌ها را در زمان ۳۱ دقیقه تکمیل خواهد کرد. اطلاعات تکمیلی راجع به سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت و نهایت سرعت هنوز اعلام نشده است.

با توجه به سبک طراحی داشبورد و چراغهای اصلی، میتوان مرسدس بنز EQE را نسخهای کوچکشده از EQS دانست. محصول جدید با طول بدنهی ۴۹۳۴ میلیمتر، ۳۳ سانتیمتر کوچکتر از EQS است؛ اما چرخهای مشابه در اندازهی ۱۹ و ۲۰ اینچ همراه جلوپنجرهی کاملاً بسته دارد.

در فضای داخلی، نمایشگر لمسی ۱۲٫۸ اینچ و پنل دیجیتال ۱۲٫۳ اینچ دیده می‌شود. خریدار مدل‌ آپشنال می‌تواند هایپراسکرین مرسدس بنز را برای EQE سفارش بدهد تا سراسر داشبورد با صفحه دیجیتال ۵۶ اینچ پوشانده شود. در این حالت، نمایشگر لمسی ۱۷٫۷ اینچ با دو پنل دیجیتال ۱۲٫۳ در طرفین برای راننده و سرنشین کنار فراهم خواهد شد.

دیگر تفاوت مهم EQE با مدل بنزینی کلاس E، صندلیهای مدرن طراح AMG با راحتی عالی است. خودرو برقی از مواد بازیافتی برای چرم مصنوعی استفاده میکند و نورپردازی ویژه با صدای ملایم مثل موج دریا، بارش باران یا وزش باد در جنگل نیز برای سرنشینان قابل استفاده خواهد بود.

تولید انبوه EQE 350 از اواسط سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد. قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است؛ اما با توجه به شرایط فنی و ابعاد بدنه، احتمالاً آستانه قیمت ۷۰ تا ۷۵ هزار دلار خواهد داشت.

مطالب مشابه

نظرات