طرح اولیه از هاچبک برقی کوپرا با صفر تا صد کیلومتربرساعت ۳ ثانیه معرفی شد

شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
خودروساز اسپانیایی کوپرا طرح اولیه هاچبک برقی آربن ربل را معرفی کرد که قرار است تا سال ۲۰۲۵ به مرحله تولید برسد. این خودرو  می‌تواند در زمان ۳/۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

خودروساز کوپرا (Cupra) خودرو مفهومی جدید خود را با نام آربن ربل (UrbanRebel) معرفی کرد. به‌گزارش تاپ‌گیر، خودرو تولیدی نهایی احتمالا «آربن ربل» نامیده نمی‌شود و از مدلی که در تصویر نشان داده شده است، بسیار زیباتر خواهد بود. واقعیت این است که کوپرا مدل مفهومی آربن ربل را برای تولید در نظر گرفته شده است و اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، مشتریان می‌توانند آن را در سال ۲۰۲۵ بخرند.

وین گریفیتس، مدیرعامل کوپرا، می‌گوید این طرح مفهومی که در نمایشگاه خودرو شهر مونیخ رونمایی خواهد شد، تفسیری رادیکال از خودروهای برقی شهری این شرکت به‌شمار می‌رود که قرار است در سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی شود.

گریفیتس می‌گوید:

هاچبک مفهومی کوپرا آربن ربل ۴،۰۸۰ میلی‌متر طول و ۱،۷۹۵ میلی‌متر عرض و ۱،۴۴۴ میلی‌متر ارتفاع (تقریباً به‌اندازه فولکس‌واگن پولو) است و ۴۲۹ اسب.بخار قدرت دارد. مسئولان کوپرا ادعا می‌کنند که این خودرو برقی می‌تواند در زمان ۳/۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر‌‌بر‌‌ساعت دست یابد. البته شاید چنین ادعایی طبق محاسبات نظری باشد و احتمالا خودرو تولیدی به‌هیچ‌وجه به این چابکی نخواهد بود.

مطالب مشابه

نظرات