جنرال موتورز از فورد به‌دلیل تشابه اسمی سیستم رانندگی نیمه خودران شکایت کرد

دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
جنرال موتورز در اعتراض به تشابه اسمی بین سیستم کمکی بلوکروز فورد به سیستم دستیار راننده سوپرکروز، از این خودروساز آمریکایی به دادگاه فدرال ایالات متحده آمریکا شکایت کرد.

ماه آوریل، فورد اعلام کرد که با سیستم رانندگی بدون دست بلوکروز (BlueCruise) در حال حرکت به‌سمت تولید خودرو خودران است. هم‌اکنون، جنرال موتورز اقدامات قانونی علیه فورد انجام داده است؛ زیرا مسئولان این خودروساز آمریکایی معتقدند این نام درحقیقت از سیستم سوپرکروز (Super Cruise) الگو می‌گیرد و به‌نوعی نقض قوانین مربوط به انحصار نام تجاری محسوب می‌شود.

به‌‌گزارش carscoops، در چند هفته گذشته گفت‌وگوهای مداوم درباره این موضوع بین دو غول خودروسازی آمریکایی جریان داشت که در‌نهایت با طرح شکایت جنرال موتورز از فورد به‌دلیل نقض نشان تجاری به‌پایان رسید. پرونده شکایت به دادگاه فدرال ایالات متحده منتقل خواهد شد. سخن‌گوی جنرال موتورز در بیانیه‌ای پس از تشکیل پرونده گفت:

همچنین، جنرال موتورز معتقد است که سردرگمی مشتریان ناشی از تشابه اسمی بین سوپرکروز و سیستم کمتر پیشرفته بلوکروز فورد می‌تواند در نتیجه تجربه مصرف‌کننده ضعیف و مشکلات مربوط به‌راحتی و ایمنی بلوکروز، حیثیت برند «Super Cruise» را لکه‌دار کند.

ناگفته نماند مسئولان فورد با ادعای مسئولان جنرال موتورز مخالف بودند و مایک لوین، سخن‌گوی این شرکت گفت:

سوپرکروز هم‌اکنون فقط در کادیلاک اسکالید موجود است؛ اما جنرال موتورز قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۳ این سیستم را در ۲۲ مدل خودرو ارائه دهد. درمقابل، بلوکروز هنوز در هیچ‌یک از محصولات کنونی فورد موجود نیست؛ اما طی ماه‌های آینده در وانت F-150 و موستانگ Mach-E ازطریق به‌روزرسانی بی‌سیم دردسترس قرار خواهد گرفت.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود