تولید کیا استینگر با شکست تجاری و نبود تقاضا روبه‌رو است

تولید کیا استینگر با شکست تجاری و نبود تقاضا روبه‌رو است

کاهش فروش کیا استینگر در سال ۲۰۲۱ عامل تصمیم‌گیری برای خداحافظی با این سدان اسپرت کره‌‎ای است. در یک سال اخیر، فقط ۱۴۷ دستگاه استینگر فروخته شده است.

شرکت خودروسازی کیا به‌تازگی اعلام کرد که برنامه جدیدی برای تولید خودرو در کارخانه سوهاری شهر گوانگمیونگ دارد. استینگر در این کارخانه به تولید انبوه می‌رسد؛ اما طبق گزارش اعلام‌شده، به‌منظور انبوه‌سازی خودروهای الکتریکی کیا قصد دارد نسخه هیبریدی مینی‌ون جدید کارناوال را جایگزین کیا استینگر در خط‌تولیدش کند. این گزارش با‌‌‌‌توجه‌‌‌‌به منابع محلی ناشناس دریافت شده‌ است که بیان می‌کند تغییرات کارخانه در اوایل سال ۲۰۲۲ شروع و تولید استینگ با آغاز سه‌ماهه دوم سال پایان خواهد‌ یافت.

با درنظرگرفتن برنامه جدید خط‌تولید خودروهای کیا، آینده تلخی برای کیا استینگر پیش‌بینی می‌شود؛ اما احتمال دارد که گزارش اعلام‌شده اهداف دیگری برایش به‌همراه داشته‌ باشد. این سدان اسپرت کره‌ای با فیس‌لیفت‌های مختلفی به بازار جهانی معرفی شده‌ است و آخرین نسخه‌اش در بازار آمریکا رونمایی شد که مدل جدید استینگر محسوب می‌شود. کنارگذاشتن محصول پرفروش سال‌های گذشته کیا بعید به‌نظر می‌رسد. این امکان نیز وجود دارد که کیا برای استینگر برنامه‌های بهتری داشته باشد و بخواهد خط‌تولیدش را به مکانی دیگر منتقل کند.

نباید فراموش کنیم کیا استینگر در سال‌های قبل، فروش درخورتوجهی تجربه کرده‌ است. سال ۲۰۱۹، فقط در ایالات متحده آمریکا تعداد ۱۳،۸۶۱ دستگاه از این خودرو فروخته شد. البته هر سال تعداد فروش آن کمتر و کمتر شد؛ به‌طوری‌که از ژوئن ۲۰۲۱ تاکنون، تنها ۱۴۷ دستگاه از سدان اسپرت کره‌ای فروخته شد. جالب است بدانید با‌‌‌‌توجه‌‌‌‌به آمار فروش اخیر استینگر، این خودرو در آمریکا کمترین فروش را درمقایسه‌با دیگر مدل‌های کیا تجربه کرده است. در اروپا نیز اوضاع فروش استینگر چنگی به دل نمی‌زند و آمار و ارقام نشان‌دهنده این است که به‌احتمال زیاد سال آینده کیا خط‌تولید این خودرو را متوقف می‌کند.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید