آئودی RS7 پاوردیویژن با سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت ۲٫۴۸ ثانیه معرفی شد

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت تیونینگ پاوردیویژن قدرت پیشرانه آئودی RS7 را به ۱۰۵۰ اسب‌بخار رسانده است. این خودرو می‌تواند ۲٫۴۸ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد.

آئودی سری 7 نسخه‌هایی متنوع با قدرت‌های متفاوت دارد. در ارزان‌ترین نمونه، آئودی A7 مجهز به پیشرانه ۳۳۵ اسب‌بخار به قیمت ۷۰ هزار دلار و مدل S7 مجهز به پیشرانه ۴۵۰ اسب‌بخار به قیمت ۸۵ هزار دلار و مدل RS7 مجهز به پیشرانه ۵۹۱ اسب‌بخار به قیمت ۱۱۷ هزار دلار فروخته می‌شود.

در آلمان، شرکت‌های تیونینگ برای تقویت و شخصی‌سازی انواع مرسدس بنز و بی‌ام‌و و آئودی رقابت می‌کنند. برندهای شناخته‌شده‌ای مثل برابوس و منهارت و ABT سال‌ها است در این زمینه فعالیت دارند؛ اما کارگاه‌های کوچک‌تر مثل پاوردیویژن نیز به‌تازگی شهرت فراوانی برای تیونینگ خودروهای آلمانی کسب کرده‌اند.

جدیدترین محصول پاوردیویژن براساس آئودی RS7 عرضه شده است. این مدل ۱۰۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۲۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت RS7 پاوردیویژن ۲٫۴۸ ثانیه و سرعت‌گیری صفر تا دویست کیلومتر‌بر‌ساعت آن ۷ ثانیه است.

علاوه‌بر تغییر نرم‌افزاری ECU و سیستم‌های الکترونیکی، مهندسان پاوردیویژن توربوشارژ و ایترکولر را تعویض و اگزوزهای ویژه روی RS7 تعویض کرده‌اند تا عملکرد این مدل از آئودی به اَبَرخودروهای میلیون‌دلاری نزدیک شود. نکته مهم کنترل هرزگردی چرخ‌ها برای هماهنگی با قدرت و گشتاور بسیار زیاد است که به‌لطف تنظیمات نرم‌افزاری و استفاده از تایرهای حرفه‌ای میشلن فراهم می‌شود.

مدل استاندارد از آئودی RS7 به پیشرانه چهار لیتر V8 توئین‌توربوشارژ مجهز است که ۵۹۱ اسب‌بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این مدل ۳ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعتش ۳۱۰ کیلومتر‌بر‌ساعت است. مجموعه کاملی از خدمات پاوردیویژن برای افزایش توانایی‌های RS7، مبلغ ۱۵ هزار یورو (۱۸ هزار دلار) به قیمت خرید مدل استاندارد اضافه می‌کند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود