خودروی مفهومی جیلی مبتنی بر فلسفه طراحی Expanding Cosmos رونمایی شد

خودروی مفهومی جیلی مبتنی بر فلسفه طراحی Expanding Cosmos رونمایی شد

جیلی از خودروی مفهومی ویژن استاربرست با ظاهری آینده‌محور برگرفته از فلسفه طراحی «Expanding Cosmos» رونمایی کرد که از نورپردازی داخلی و بیرونی برای بهبود تجربه بصری بهره می‌برد.

بدون تردید جیلی یکی از پیشرفته‌ترین خودروسازان چین به لحاظ فنی است. در واقع جیلی شرکتی است که ولوو را در اختیار دارد و در چند پروژه‌ی مختلف با دایملر ارتباط عمیق دارد. به گزارش موتوروان، جیلی به‌تازگی از مدل شاسی‌بلند پرچم‌دار در نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۱ رونمایی کرد و اکنون آماده پیش‌نمایش فصل بعدی تاریخ خود است.

جیلی با خودروی مفهومی ویژن استاربرست (Vision Starburst) جهت‌گیری طراحی جدید خود را برگرفته از فلسفه طراحی «Expanding Cosmos» این شرکت به‌عنوان پایه طراحی برای مدل‌های آینده ارائه می‌دهد. الهام کلی جیلی از مطالعه طراحی پدیده‌های ستاره‌ای است که در آن سحابی‌های درخشان و عناصر باشکوه به هم می‌پیوندند، با هم ادغام می‌شوند، در هم می‌آمیزند و در نهایت به ستاره‌های جدید تبدیل می‌شوند.

یکی از نکات در خور توجه در این خودروی مفهومی، ویژگی تغاری گل‌گیر نورانی است که نشان‌دهنده وضعیت خودرو به شمار می‌رود. به‌عنوان مثال، تغاری‌های گل‌گیر در مقایسه با زمانی که خودرو در حال حرکت یا پارک است، هنگام شارژ به رنگ دیگری روشن می‌شود. نور محیط داخل کابین با این ویژگی مطابقت دارد و جیلی می‌گوید تعامل نور بیرون و داخل «احساس سرعت و تجربه رانندگی جدیدی» را برای کاربران ایجاد می‌کند.

نمای جانبی خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست / Geely Vision Starburst Concept

از نورپردازی محیط داخل کابین به منظور ایجاد تجربه بصری بی‌حدوحصر با جلوداشبورد و پنل‌ درها، برای تکمیل تجربه بصری کلی استفاده می‌شود. کنسول مرکزی شناور، احساس کلی جادار بودن داخل کابین را ایجاد می‌کند؛ درحالی‌که چهار خط نورانی برای نمایش تنظیمات دنده در رنگ‌های مختلف روشن می‌شوند.

گای بورگوین، معاون جیلی دیزاین شانگهای، در این زمینه اظهار داشت:

فلسفه طراحی Expanding Cosmos به‌عنوان الهام‌بخش ثابتی برای طراحان ما در یافتن زبان طراحی جدید و جامع است که طیف گسترده و متغیر مشتریان ما را راضی می‌کند. ما در جستجوی این DNA در عصر جدید دیجیتال، مرزهای فناوری و نوآوری را از پیش رو برداشته‌ایم.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده