بنتلی بنتایگا منصوری معرفی شد

بنتلی بنتایگا منصوری معرفی شد

جدیدترین محصول منصوری، نسخه‌ای تقویت‌شده از بنتلی بنتایگا با ظاهر و توانایی فنی متفاوت با نمونه اصلی است که قدرت ۷۵۰ اسب‌ بخار و گشتاور ۱۰۲۰ نیوتن‌متر دارد.

بنتایگا پرفروش‌ترین خودرو ساخت بنتلی در بازار جهانی است. این شاسی‌بلند لوکس، آستانه قیمت ۱۶۶ هزار دلار دارد و البته ارزان‌ترین محصول بنتلی محسوب می‌شود.

خودروهای لوکس، از برندهایی مثل رولزرویس و بنتلی، به‌ندرت مورد توجه شرکت‌های تیونینگ قرار می‌گیرند. محصولاتی از این نوع، حتی در مدل استاندارد کارخانه هم نسبتا گران‌قیمت هستند؛ پس بازاریابی برای نمونه ارتقاءیافته آن‌ها از نظر تجاری، دشوار است. احتمالا به همین دلیل، شرکت‌های قدرتمند و مشهوری مثل منصوری، از معدود برندهای فعال در زمینه تیونینگ خودروهای لوکس ساخت رولزرویس و بنتلی هستند.

نمای بالا بنتلی بنتایگا منصوری Mansory Bentley Bentayga Facelift

نمای بیرونی بنتایگا ۲۰۲۱ منصوری چندان متفاوت با نسخه اصلی نیست. نام شرکت تیونینگ روی جلوپنجره دیده می‌شود. سپر اختصاصی و تزئینات فیبر کربن در قسمت‌های مختلف بدنه وجود دارند. چرخ‌های عظیم ۲۳ اینچ با رنگ سیاه براق و جزئیات قرمز هم حس اسپرت بنتایگا منصوری را تقویت می‌کنند. در نمای داخلی، پوشش چرم سیاه و قرمز در کنار ادوات فیبر کربن وجود دارد. فرمان و پنل پشت آن متفاوت با نسخه استاندارد خواهد بود؛ اما نشان تجاری بنتلی را حفظ خواهد کرد.

مهندسان منصوری، پیشرانه ۸ سیلندر بنتایگا را ارتقا داده‌اند تا قدرت ۷۵۰ اسب‌ بخار و گشتاور ۱۰۲۰ نیوتن‌متر فراهم کند. این آمار، فراتر از پیشرانه W12 بنتایگا اسپید است. مدل استاندارد بنتایگا V8 با پیشرانه ۴ لیتر، ۵۴۲ اسب‌ بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد.

قیمت نهایی بنتایگا منصوری هنوز اعلام نشده است؛ اما می‌توان پیش‌بینی کرد با قیمتی بیش از ۳۰۰ هزار دلار فروخته شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده