رودستر مفهومی سوزوکی با الهام از طراحی موتورسیکلت معرفی شد

رودستر مفهومی سوزوکی با الهام از طراحی موتورسیکلت معرفی شد

سوزوکی در همکاری با مؤسسه طراحی اروپا در ایتالیا، از رودستر مفهومی میسانو رونمایی کرد که در طراحی آن، از ترکیب خودرو و موتورسیکلت الهام گرفته شده است.

سوزوکی و دانشجویان کارشناسی ارشد رشته طراحی حمل‌ونقل در مؤسسه طراحی اروپا (IED) تورینو ایتالیا با همکاری یکدیگر رودستر مفهومی زیبایی ساخته‌اند که میسانو (Misano) نامیده می‌شود. به گزارش موتوروان، ایده‌ی دانشجویان این بود که مهارت سوزوکی در ساخت موتورسیکلت و خودرو در مدل واحدی ترکیب شود.

میسانو نام خود را از یک پیست اتومبیل‌رانی در ایتالیا گرفته است. این خودرو با طول ۴ متر، نسبتاً جمع‌وجور به نظر می‌رسد؛ برای مقایسه بد نیست بدانید طول آخرین نسخه‌ی مزدا میاتا ۳٫۹۱۴۱ متر است؛ اما میسانو خیلی مرتفع نیست و فقط ۱ متر ارتفاع دارد. با سبک طراحی الهام‌گرفته از موتورسیکلت، دو سرنشین به‌جای اینکه در کنار هم قرار گیرند، پشت سر هم می‌نشینند.

طراحی این خودروی مفهومی، ترکیبی از منحنی‌ها و لبه‌های سخت است. چراغ‌های جلو S شکل هستند تا نشان برند سوزوکی را تداعی کنند. تزئینات مسی جلوه بی‌نظیری به بدنه تار خودرو می‌دهند که از جمله در ورودی هوای حلقه‌مانند پشت سر سرنشین عقب دیده می‌شود. رینگ‌های تیره نیز از این طرح رنگ برخوردار هستند.

رودستر مفهومی سوزوکی میسانو / Suzuki Misano Concept Roadster با تزئینات مسی

فضای نشستن سرنشینان نامتقارن است و در طرف دیگر بدنه، بسته باتری و محل نگه‌داری وسایل وجود دارد. متأسفانه IED و سوزوکی نمای خوبی از کابین ارائه نمی‌دهند. بااین‌حال، آن‌ها می‌گویند که به‌جای غربیلک فرمان، دسته کنترل جذابی برای مانور دادن به خودرو وجود دارد.

کیمی‌هیکو ناکادا، مدیر مرکز طراحی سوزوکیُ در این زمینه می‌گوید:

به لطف همکاری IED و برند تجاری سوزوکی، خودروی مفهومی جدیدی با توجه به ساخت خودروهای کامپکت و موتورسیکلت سوزوکی ایجاد شد. میسانو پایان‌نامه‌ای است که از علاقه طراحان جوان به وجود آمد و به‌عنوان پروژه‌ای در مرکز طراحی و برای ارائه نسل جدید تجربه طراحی سبک زندگی جدید معرفی شد.

میسانو به‌عنوان مطالعه‌ای در زمینه‌ی طراحی، در دست تولید نیست و هیچ جزئیاتی مربوط به سیستم انتقال قدرت آن وجود ندارد. با نگاهی به سبد محصولات فعلی سوزوکی، این شرکت در زمینه‌ی رودستر اسپرت خلأ دارد. شاید حتی سوزوکی بتواند با تولید میسانو، مدل کاپوچینو را احیا کند.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده