رولزرویس گوست منصوری با تزئینات ویژه معرفی شد

رولزرویس گوست منصوری با تزئینات ویژه معرفی شد

شرکت تیونینگ منصوری به‌تازگی نسخه‌ای از رولزرویس گوست معرفی کرده است که جلوپنجره دورنگ سیاه و طلایی دارد.

منصوری به‌عنوان یکی از مشهورترین و سودآورترین برندهای تیونینگ و سفارشی‌سازی خودرو در جهان شناخته می‌شود. این شرکت علاوه ‌بر تقویت پیشرانه و ارتقا عملکرد فنی محصولات مختلف، توانایی زیادی در تغییر نمای بیرونی و درونی خودروها دارد؛ تا جایی‌ که بسیاری از محصولات منصوری در سال‌های اخیر، چهره‌ای کاملا متفاوت با نسخه‌ی اصلی داشته‌اند.

رولزرویس گوست، خودرویی پهن‌پیکر در کلاس سوپرلوکس است. این مدل حتی در نمونه استاندارد، یکی از گران‌ترین خودروهای تولید انبوه جهان محسوب می‌شود. احتمالا به همین دلیل، مهندسان منصوری معمولا کیت بدنه اختصاصی و خلاقانه برای محصولات رولزرویس ارائه نمی‌دهند؛ البته برای گوست ۲۰۲۱، این شرایط شکلی تازه پیدا کرده است.

در اقدامی بی‌سابقه، طراحان منصوری جلوپنجره گوست را به دو بخش مساوی با رنگ‌ها کاملا متفاوت تقسیم کرده‌اند. رنگ کلی بدنه، سیاه شفاف است؛ اما در قسمت‌های مختلف، جزئیات طلایی دیده می‌شود. چرخ‌های ۲۲ اینچ، اگزوزهای ویژه و ادوات فیبر کربن در نمای بیرونی گوست منصوری وجود دارد تا این خودرو را از نمونه اصلی متمایز کند.

نمای داخلی رولزرویس گوست منصوری Mansory  2021 Rolls-Royce Ghost

مشابه دیگر محصولات منصوری، فضای داخلی رولزرویس گوست توسط استادکاران با چرم و فیبر کربن تزئین شده است. برای افزایش هماهنگی کابین با ترکیب سیاه و طلایی بدنه، صندلی‌ها و داشبورد دارای پوشش نارنجی هستند. فرمان گوست منصوری نیز متفاوت با مدل استاندارد خواهد بود.

با توجه به فقدان اطلاعات فنی، احتمالا پیشرانه گوست منصوری با نمونه اصلی تفاوت چندانی نخواهد داشت. این خودرو ۲۵۰۰ کیلوگرمی، مجهز به موتور ۱۲ سیلندر توربوشارژ ۶٫۷۵ لیتری است تا قدرت ۵۶۳ اسب ‌بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن‌متر داشته باشد و سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۴٫۵ ثانیه با نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت فراهم کند.

آستانه قیمت رولزرویس گوست در بازار جهانی، ۳۱۵ هزار دلار است. قیمت نسخه منصوری هنوز مشخص نیست؛ اما احتمالا برای خریدار حدود صد هزار دلار هزینه‌ی اضافه ‌خواهد داشت.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع Carsoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده