هیوندای در مارس ۲۰۲۱ به رکورد فروش تاریخی دست یافت

هیوندای در مارس ۲۰۲۱ به رکورد فروش تاریخی دست یافت

هیوندای اولین‌بار در تاریخ در مارس ۲۰۲۱، به بیشترین آمار فروش ماهانه دست یافت و این موفقیت به‌دلیل تنوع محصولات و کراس‌اور محبوب توسان بود.

ماه مارس امسال، بهترین ماه برای فروش هیوندای موتور در بازار آمریکا بود. به‌گزارش Carscoops، هیوندای با فروش کل ۷۵،۴۰۳ دستگاه خودرو در این ماه، با افزایش ۱۱۵ درصدی درمقایسه‌با فروش در مارس ۲۰۲۰ مواجه شد. فروش هیوندای به‌شدت تحت‌تأثیر توسان قرار داشت که ۱۵،۷۴۴ دستگاه از آن به مشتریان فروخته شد. این رقم افزایش ۱۵۹ درصدی را برای کراس‌اور محبوب هیوندای نشان می‌دهد و یعنی فروش این مدل فقط در مارس ۲۰۲۱، تقریبا برابر با سه چهارم کل فروش سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ بوده است. 

هیوندای توسان / Hyundai Tucson مشکی رنگ

این روند افزایش فروش، تنها به کراس‌اورهای هیوندای محدود نبود؛ چراکه فروش النترا در مارس ۷۰ درصد افزایش یافت و به ۱۲،۵۹۸ دستگاه رسید. همین امر باعث شد این خودرو پرفروش‌ترین خودرو در ماه گذشته و سومین خودرو پرفروش هیوندای در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ باشد. افزون‌براین، فروش سانتافه در سه‌ماهه‌ی اول سال جدید با ۴۴ درصد افزایش به ۲۸،۵۷۰ دستگاه رسید. اگرچه فروش آن در ماه مارس کمی کمتر از ۱۱،۵۳۸ دستگاه النترا بود، هنوزهم این آمار به‌معنای افزایش ۸۲ درصدی فروش برای کراس‌اور سانتافه است. 

متأسفانه لوستر تنها خودرو هیوندای بود که فروش آن در مارس کاهش یافت. این اتفاق شاید طرفداران خودروهای اسپرت را متعجب کند. این شرکت ماه گذشته فقط ۲۷۲ دستگاه ولوستر فروخت که کاهش ۵۳ درصدی را درمقایسه‌با مجموع ۵۷۵ دستگاه در مارس ۲۰۲۰ نشان می‌دهد. اگرچه در مارس ۲۰۲۱ میزان فروش هیوندای ۵۰ درصد افزایش یافت، میزان فروش اکسنت برای سال جاری با کاهش مواجه شد. هیوندای در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۱ موفق شد ۴،۲۷۲ دستگاه از خودرو اقتصادی اکسنت را بفروشد؛ یعنی ۱۱ درصد کمتر درمقایسه‌با سال گذشته. 

فروش کل برند هیوندای در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۱ بسیار درخورتوجه بود؛ اما به‌اندازه‌ی فروش آن در مارس نبود. هیوندای با تحویل ۱۶۷ هزار و ۱۳۰ دستگاه خودرو در سال جاری، درمقایسه‌با سال گذشته رشد ۲۸ درصدی را ثبت کرده است. 

هیوندای ولوستر / Hyundai Veloster قرمز رنگ

رندی پاركر، معاون ارشد فروش ملی هیوندای موتور در آمریكا گفت:

عملکرد هیوندای برای فروش در ایالات متحده در مارس و سه‌ماهه‌ی اول سال، بسیار تاریخی و درخورتوجه بود. اعتماد فراوان مصرف‌کنندگان، موجودی پایدار، سبد محصولات متنوع، تبلیغات جذاب و تلاش شرکای فروشندگان ما، همگی برای تحقق این نتایج مثبت درکنار هم گرد آمده‌اند.

عملکرد هیوندای در فروش خودرو
نام خودروفروش مارس ۲۰۲۱ فروش مارس ۲۰۲۰  درصد تغییرفروش سه‌ماهه اول ۲۰۲۱ فروش سه‌ماهه اول ۲۰۲۰درصد تغییر
اکسنت۱،۷۸۸۱،۱۹۶۵۰۴،۲۷۲۴،۸۰۷۱۱-
النترا۱۲،۵۹۸۷،۴۳۰۷۰۲۶،۰۹۳۲۵،۷۴۵۱
آیونیک۱،۹۳۰۷۶۳۱۵۳۴،۱۲۵۳،۵۲۲۱۷
کنا۱۰،۴۱۶۳،۸۷۴۱۶۹۲۲،۶۱۰۱۵،۱۷۴۴۹
نکسو۳۰۷۳۲۹۷۸۵۱۵۳
پلیسید۹،۱۸۴۳،۹۳۴۱۳۳۲۱،۲۰۷۱۷،۰۸۹۲۴
سانتافه۱۱،۵۳۸۶،۳۵۸۸۲۲۸،۵۷۰۱۹،۹۰۲۴۴
سوناتا۹،۳۳۵۳،۹۵۷۱۳۶۲۰،۵۵۷۱۵،۶۰۲۳۲
توسان۱۵،۷۴۴۶،۰۷۳۱۵۹۳۳،۱۴۷۲۳،۷۳۵۴۰
ولوستر۲۷۲۵۷۵۵۳-۲،۰۸۲۲،۰۸۲۶۷-
ونیو۲،۵۶۸۹۵۱۱۷۰۳،۱۶۶۳،۱۶۶۸۳
منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید