شاسی بلند جیلی XK11 معرفی شد

شاسی بلند جیلی XK11 معرفی شد

محصول پرچم‌دار جیلی با استفاده از پلتفرم ولوو XC40 تولید می‌شود. این محصول با کد مدل XK11، پیشرانه ۲ لیتر توربوشارژ و سه ردیف صندلی در کابین دارد.

همکاری جیلی با دپارتمان مهندسی ولوو، تأثیری عمیق بر محصولات این برند چینی داشته است. جیلی، بزرگ‌ترین سهام‌دار خودروسازی ولوو محسوب می‌شود و ضمن کسب سود تجاری از برند سوئدی، تولیدات خود در چین را بهبود می‌دهد.

اوایل سال ۲۰۲۰، پروژه جدید جیلی برای تولید یک شاسی‌بلند نیمه لوکس خانوادگی با کد مدل XK11 اطلاع‌رسانی شد. این محصول، اواسط سال ۲۰۲۱ تولید می‌شود و در بازار چین، هائو یو (Hao Yue) نام خواهد داشت. این محصول از پلتفرم CMA ولوو استفاده می‌کند که مشترک با XC40 است.

در نمای رو‌به‌رو، شباهتی کامل شاسی‌بلند جیلی و ولوو XC40 دیده می‌شود. طراحی XK11، به گونه‌ای است که مه‌شکن‌ها از طرفین سپر حذف  و داخل کاسه چراغ اصلی نصب می‌شوند. روشنایی روز LED به‌صورت دو خط چین موازی باریک، جزئی از چراغ جلو خواهند بود. ۶۹ درصد از کل بدنه خودرو، به کابین اختصاص دارد که در مقایسه با میانگین جهانی شاسی‌بلندهای کلاس D، حدود ۶ تا ۸ درصد بیشتر است.

Geely XK11 شاسی بلند 2021 جیلی نمای عقب و سقف

در نمای جانبی و عقب، ضمن استفاده عالی از خطوط حجم‌دهنده برای افزایش حس اسپرت و لوکس XK11، چراغ‌های پیوسته شبیه به پورشه کاین وجود دارند. پایین سپر، خطوط موازی مشابه سپر جلو استفاده شده است که ضمن مخفی کردن لوله‌های اگزوز، ظاهر نمای عقب را بهبود می‌دهد. در مجموع، می‌توان از طرای بدنه XK11 با طول ۴۸۳۵ میلی‌متر و عرض ۱۹۰۰ میلی‌متر، رضایت داشت و این خودرو چینی را هماهنگ با استانداردهای جهانی دانست.

شاسی‌بلند پرچم‌دار جیلی، مجهز به پیشرانه توربوشارژ ۲ لیتری تولید می‌شود که ۲۳۵ اسب ‌بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این مدل بنابر ادعای شرکت سازنده، ۶٫۸ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومترب ر ساعت می‌رسد و هماهنگ با استاندارد آلایندگی اتحادیه اروپا است. جیلی XK11 احتمالا در آینده، با پیشرانه پلاگین هیبرید و موتور ۱٫۵ لیتر توربوشارژ نیز تولید خواهد شد که ۲۵۵ اسب ‌بخار قدرت و ۴۱۵ نیوتن‌متر گشتاور خواهد داشت.

جزئیات نهایی قیمت و امکانات جیلی XK11، ماه آینده در نمایشگاه خودرو شانگهای منتشر خواهد شد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید