طرح مفهومی خودرو روباتیک هیوندای تایگر معرفی شد

طرح مفهومی خودرو روباتیک هیوندای تایگر معرفی شد

استودیو طراحی New Horizons هیوندای طرح مفهومی خودرو رباتیک تایگر را معرفی کرد که از آن می‌توان برای مأموریت‌های دشوار مانند اکتشاف در ماه یا سایر سیاره‌ها استفاده کرد.

هیوندای خودرو مفهومی و رباتیک تایگر (TIGER) را رونمایی کرد. این خودرو رباتیک اولین «وسیله‌ی نقلیه‌ی بدون سرنشین» خودروساز کره‌جنوبی محسوب می‌شود. نام تایگر از حرف اول کلمات «Transforming Intelligent Ground Excursion Robot» به‌معنی «ربات گردش زمینی هوشمند تبدیل‌شونده» گرفته شده و استودیو طراحی New Horizons هیوندای مسئولیت طراحی آن را برعهده دارد. از تایگر برای حمل بار در زمین‌های پردست‌انداز و صعب‌العبور استفاده می‌شود.

به‌گزارش Carscoops، خودرو مفهومی تایگر براساس پلتفرم ماژولار ساخته شده است و در بدنه‌ی آن، محلی برای جاسازی بار قرار دارد. این قابلیت به تایگر کمک می‌کند اشیائی مانند وسایل اضطراری یا بسته‌های تحویل را حمل کند.

آنچه خودرو مفهومی تایگر را جالب می‌کند، «سیستم حرکتی پیچیده متشکل از پا و چرخ» آن است که اجازه می‌دهد از شیب بالا برود و از موانع عبور کند؛ درحالی‌که ظرفیت حمل بار آن بیشتر از وسایل نقلیه‌ی زمینی معمولی است. این ویژگی قبلا در مدل مفهومی Elevate هیوندای نشان داده شده بود که در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۹ معرفی شد. بااین‌حال، تایگر وسیله‌ی نقلیه‌ی کوچک بدون سرنشین است؛ اما Elevate این‌گونه نبود.

خودروی مفهومی رباتیک هیوندای تایگر / Hyundai TIGER Concept در کوه و مسیر دشوارخودرو رباتیک و مفهومی هیوندای تایگر از هشت حسگر اولتراسونیک ۳۶۰ درجه، هشت دوربین، اتصال GPS، اتصال 4G و دو پنل رادار مخصوص نفوذکننده در زمین برای اکتشاف بهره می‌برد.

مسئولان هیوندای به نکات بیشتری درباره‌ی تایگر اشاره نکرده‌اند؛ اما گفته می‌شود این خودرو رباتیک می‌تواند برای برنامه‌های منحصربه‌فرد مانند تحویل بار یا نظارت در مکان‌های نامناسب برای انسان به تجهیزات و بدنه‌های مختلفی مجهز شود. خودرو رباتیک مفهومی تایگر از چهار چرخ متحرک با کنترل جهت ۳۶۰ درجه بهره می‌برد و برای اتصال به هواپیمای بدون سرنشین طراحی شده است که می‌تواند آن را تا مکان‌های دور کنترل کند و فرود بیاورد. مسئولان هیوندای امیدوار هستند که از این خودرو مفهومی برای کاوش ماه یا سیاره‌های دیگر بتوانند استفاده کنند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده