فولکس ‌واگن ID.3 دومین خودروی پرفروش اروپا در ماه دسامبر شد

پنج‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
مؤسسه Jato آماری از فروش خودرو در اروپا طی سال ۲۰۲۰ منتشر کرد که نشان می‌دهد هاچ‌بک برقی فولکس‌واگن ID.3 دومین خودروی پرفروش اروپا در ماه دسامبر گذشته بوده است.

تقاضا برای خرید خودروی الکتریکی (خودروهای برقی و برقی پلاگین هیبریدی) در اروپا طی سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. به گزارش Carscoops، فروش خودروهای الکتریکی در اروپا با ۱۴۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل، از ۵۷۵ هزار به ۱٫۴۲ میلیون دستگاه رسید. این رقم ۱۲ درصد از کل ثبت ‌نام خودروهای سواری جدید را در طول سال به خود اختصاص می‌دهد. یکی از چهار خودروی الکتریکی مجهز به باتری (BEV) که در قاره اروپا ثبت ‌نام زیادی داشته، توسط گروه خودروسازی فولکس‌واگن ساخته شده است.

طبق اطلاعات Jato، دومین خودروی پرفروش ماه گذشته اروپا فولکس‌واگن ID.3 بود. ۲۷َ,۹۹۷ دستگاه هاچ‌بک برقی فولکس‌واگن در این مدت فروخته شد و پس از آن تسلا مدل ۳ با ۲۴,۵۶۷ دستگاه فروش قرار داشت. بیشترین فروش به فولکس‌واگن گلف تعلق دارد؛ درحالی‌که خودروهای کوچک رنو کلیو، پژو ۲۰۸ و تویوتا یاریس به ترتیب در جایگاه‌های چهارم، پنجم و ششم قرار گرفتند.

فیلیپه مونوز، تحلیلگر جهانی Jato در این زمنیه گفت:

اما پرفروش‌ترین خودروی برقی در اروپا طی سال ۲۰۲۰ چیزی جز رنو زوئی نبود. از ژانویه تا دسامبر سال ۲۰۲۰، اروپایی‌ها رنو زوئی را ۹۹,۲۶۱ بار انتخاب کردند که ۱۱۸ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ است. تقاضای کلی برای تسلا مدل ۳ با ۹ درصد کاهش مواجه شد؛ اما این سدان برقی با ۸۵,۷۱۳ دستگاه فروش، رتبه‌ی دوم را از آن خود کرد و فولکس‌واگن ID.3 با ۵۶,۱۱۸ دستگاه فروش در جایگاه سوم ایستاد.

از سایر مدل‌های مشهور خودروی برقی مجهز به باتری (BEV) که در قاره سبز به فروش می‌رسند، می‌توان به هیوندای کنا الکتریک، فولکس‌واگن ای-گلف، پژو e-208، کیا ای-نیرو، نیسان لیف، آئودی E-Tron و بی‌ام‌و i3 اشاره کرد.

مرسدس بنز با فروش ۲۹,۴۲۷ دستگاه کلاس A در نبرد مدل‌های برقی پلاگین هیبریدی (PHEV) به پیروزی رسید و پس از آن میتسوبیشی اوتلندر (۲۶,۶۷۳ دستگاه) و ولوو XC40 (۲۶,۵۰۶ واحد) در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند. از سوی دیگر، ثبت ‌نام کل ساله با ۲۴ درصد کاهش به ۱۱,۹۴۱,۶۳۳ دستگاه وسیله نقلیه رسید.

مطالب مشابه

نظرات