هیوندای i30N پرایر دیزاین معرفی شد

یک‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
پرایر دیزاین نسخه‌ی اسپرت هاچ‌بک هیوندای i30 N مجهز به کیت کامل بدنه را برای بازار آلمان معرفی کرد. این محصول،  ۲۷۱ اسب‌ بخار قدرت دارد.

هیوندای i30 N ‌با ظاهری اسپرت‌تر از قبل توسط شرکت پرایر دیزاین (Prior Design) عرضه شده است. هاچ‌بک محرک جلو و جمع‌وجور هیوندای اکنون از کیت بدنه گسترده‌ای بهره می‌برد که از فایبرگلاس-دورا-فلکس ساخته شده و هدف آن، نسخه پیش از فیس‌لیفت این خودرو است. 

به گزارش carscoops، از جمله نکات برجسته این خودرو می‌توان به سپر جلو جدید و قسمت‌های اضافه‌شده به کناره‌های سپر جلو، تغاری‌های گل‌گیر، بخش‌های اضافه‌شده به سپر عقب، دیفیوزر متفاوت با رنگ مشکی براق و بال سقف تهاجمی‌تر اشاره کرد که به‌عنوان پکیج کامل با قیمت ۳۹۹۹ یورو (۴۹۱۲ دلار) در آلمان ارائه می‌شود. رینگ‌های چندپره به سبک خودروهای مخصوص رالی و تصاویر تزئینی خاص در اطراف بدنه خودرو، نمای بسیار جالبی به هیوندای i30 N پرایر دیزاین می‌دهند.

این به‌روزرسانی‌ها هیوندای i30 N را سریع‌تر از قبل نخواهند کرد؛ اما نسخه‌ی کارخانه‌ای و دست‌نخورده‌ی آن عملکرد بسیار مطلوبی ارائه می‌دهد. نسخه‌ی استاندارد این خودرو که از پیشرانه‌ای با قدرت ۲۴۶ اسب ‌بخار بهره می‌برد، در زمان ۶٫۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد. اما این پکیج  عملکردی (Performance Package) قدرت پیشرانه را به ۲۷۱ اسب‌ بخار و گشتاور آن را به ۳۵۳ نیوتن‌متر در بازه ۱۴۵۰ تا ۴۷۰۰ دوربردقیقه یا ۳۷۸ نیوتن‌متر بین ۱۷۵۰ تا ۴۲۰۰ دور بر دقیقه افزایش می‌دهد تا زمان سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن به ۶٫۱ ثانیه کاهش یابد.

آخرین نسخه از این خودرو که چند ماه پیش ارائه شد، ۲۷۶ اسب ‌بخار قدرت و ۳۹۲ نیوتن‌متر در پکیج عملکردی ارائه می‌دهد که باعث می‌شود نسبت به نسخه‌ی قبل، در حرکت از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۰٫۲ ثانیه سریع‌تر باشد. هیوندای i30 N فیس‌لیفت قرار است در اوایل سال ۲۰۲۱ در اروپا به بازار عرضه شود و جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری آن در همان موقع اعلام خواهد شد. احتمالاً قیمت این مدل با کمی افزایش نسبت به نسخه کنونی همراه خواهد بود که با قیمت معادل ۴۱,۰۶۷ دلار  در آلمان به فروش می‌رسد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود