شرکت زوکس زیرمجموعه آمازون از تاکسی برقی خودران رونمایی کرد

شرکت زوکس زیرمجموعه آمازون از تاکسی برقی خودران رونمایی کرد

محصول تحقیقاتی زوکس، ۱۶ ساعت با یک شارژ حرکت می‌کند و فاقد جایگاه راننده است. نهایت سرعت این خودرو به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی حمل ۴ تا ۶ سرنشین دارد.

زوکس، یک شرکت دانش‌بنیان در کالیفرنیا است که مراکز تحقیقاتی در سانفرانسیسکو دارد. این مجموعه سال ۲۰۱۴ تأسیس شد و حالا زیرمجموعه‌ی آمازون محسوب می‌شود. زوکس تلاش می‌کند وسایل نقلیه خودران، برقی و مناسب مصارف عمومی تولید کند.

روبوتاکسی زوکس حالت مکعبی دارد تا ۴ سرنشین بالغ را روبه‌روی هم جای دهد. ساختار این خودرو فاقد جایگاه راننده و متعلقات مربوط به ناوبری خواهد بود تا ابعادی حدود ۳٫۶۳ متر و هزینه ساخت پایین داشته باشد. نهایت سرعت زوکس ۱۲۱ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و به لطف طراحی بدنه با چرخ‌های بیرون‌زده، به‌راحتی در خیابان‌های باریک دور می‌زند.

Zoox robo taxi تاکسی خودران زوکس نمای داخلی کابین

ظرفیت باتری زوکس، ۱۳۳ کیلووات ساعت است و حدود ۱۶ ساعت حرکت مداوم در مسیرهای شهری را ممکن می‌کند. اگر این خودرو به تولید انبوه رسد، از نظر ظرفیت باتری رکورددار خواهد بود. امکانات ایمنی زوکس فراتر از خودروهای معمول در جاده‌ها توصیف شده است تا همراه کیسه‌های هوا و تجهیزات متنوع، تست‌های تصادف را در سطح ۵ ستاره قبول شود. ترکیبی از چندین دوربین و حسگر لایدار با دید ۲۷۰ درجه که پیرامون زوکس نصب شده‌اند، فناوری خودران را برای این محصول فراهم می‌کنند.

تاکسی خودران زوکس، در حال گذراندن آزمون‌های نهایی در شهرهای لس وگاس، سانفرانسیسکو و فاستر کالیفرنیا است .

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده