هیوندای از فناوری سوخت هیدروژن برای خودرو، قطار و کشتی استفاده می‌کند

هیوندای از فناوری سوخت هیدروژن برای خودرو، قطار و کشتی استفاده می‌کند

سرمایه‌گذاری هیوندای در زمینه‌‎‌ی فناوری پیل سوختی شامل انواع اتوبوس، کامیون، قطار و کشتی‌های غول‌پیکر خواهد شد که زیرمجموعه‌ی پروژه جدید هیوندای با نام HTwo خواهند بود.

دپارتمان HTwo در گروه صنعتی هیوندای به فناوری پیشرانه هیدروژنی در وسایل نقلیه اختصاص دارد. این نام اختصاری از نشانه شیمیایی مولکول هیدروژن (H2) گرفته شده است. احتمالا تولیدات آینده‌نگر و انقلابی هیوندای، مثل تاکسی‌های پرنده نیز مجهز به فناوری پیل سوختی خواهند بود. بنابر اظهارات رسمی بزرگ‌ترین خودروساز کره جنوبی، پیشرانه‌های هیدروژنی هیوندای در قطار و کشتی‌ باربری اقیانوس‌پیما نیز استفاده خواهند شد.

فراتر از اهداف تجاری، هیوندای در تلاش است تا HTwo را به‌عنوان پویشی همگانی با همکاری بین‌المللی شرکت‌های بزرگ فعال در سراسر جهان مطرح کند. این طرح، کاهش آلودگی محیط و اجتناب از مصرف سوخت‌های فسیلی را دنبال می‌کند.

Hyundai hydrogen HTwo کامیون مفهومی هیدروژنی هیوندای

مسلما اولین هدف مورد نظر HTwo، توسعه خودروهای هیدروژنی و خصوصا کراس‌اور هیوندای نکسو (Nexo) خواهد بود. پروژه ساخت کامیون و قطار هیدروژنی نیز توسط مهندسان هیوندای آغاز شده است. اکنون تصاویر مربوط به طرح مفهومی این نوع تولیدات با نام HDC-6 Neptune در دسترس است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده