شاسی بلند برقی فولکس واگن تارو در چین معرفی شد

شاسی بلند برقی فولکس واگن تارو در چین معرفی شد

طی همکاری مشترک فولکس واگن با سایک موتورز چین، شاسی‌بلند جدیدی با نام ای‌تارو (e-Tharu) تولید شده که مجهز به پیشرانه تمام برقی است.

سایک موتورز، یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان کشور چین است و از مدت‌ها قبل، سابقه همکاری گسترده با فولکس واگن دارد. سال ۲۰۱۸، یک کراس‌اور با نام تارو توسط این مجموعه با برند فولکس واگن تولید شد. پلتفرم تارو، براساس MQB A1 شکل گرفت که در اروپا برای تولید اشکودا کاروک و سیات اته‌کا استفاده می‌شود.

مدل تمامی برقی تارو، به‌زودی وارد بازار چین خواهد شد. این محصول نیز در کارخانه سایک موتورز (VW SAIC) تولید می‌شود. یک موتور برقی با قدرت ۱۳۴ اسب‌بخار و گشتاور ۲۹۰ نیوتن‌متر، روی ای‌تارو نصب خواهد شد تا همراه باتری‌های ۴۴/۱ کیلووات ساعت، شعاع حرکتی بسیار خوب ۴۱۵ کیلومتر فراهم کند. این خودرو، صرفا با سیستم محرک روی محور جلو تولید خواهد شد.

Volkswagen e-Tharu شاسی بلند برقی فولکس واگن ای تارو

ای‌تارو، سرعت‌گیری صفر تا ۵۰ کیلومتربرساعت ۳/۷ ثانیه و نهایت سرعت ۱۵۰ کیلومتربرساعت دارد که عملکردی قابل قبول برای عامه مردم است. دیگر اطلاعات فنی بااهمیت برای این کراس‌اور برقی، مثل زمان لازم برای شارژ کامل و سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت، در آینده اعلام خواهد شد.

در فضای داخلی، شباهت زیادی بین فولکس واگن گلف و ای‌تارو دیده می‌شود. البته این کراس‌اور ساخت چین، فاقد امکانات لوکس مثل پنل دیجیتال پشت فرمان خواهد بود. سانروف، صندلی‌های اسپرت چرم و ادوات براق فلزی نیز در تمامی نسخه‌های ای‌تارو نصب خواهد شد.

شرکت سازنده، آستانه قیمت ای‌تارو در بازار چین را حدود ۲۰۰ هزار یوآن (معادل ۲۹ هزار دلار) اعلام کرده است.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده