مرسدس بنز GLB با تیونینگ برابوس معرفی شد

مرسدس بنز GLB با تیونینگ برابوس معرفی شد

برابوس نسخه‌ی ارتقایافته‌ی کراس‌اور مرسدس بنز GLB را رونمایی کرد که قدرت و گشتاور خروجی آن با تنظیم ECU، به ۲۶۷ اسب‌بخار و ۴۳۰ نیوتن‌متر می‌رسد.

شرکت تیونینگ برابوس به‌دلیل افزودن برخی قطعات و تجهیزات افترمارکت واقعا عجیب به خودروهای مرسدس بنز شهرت دارد. تنها در سال جاری، نسخه‌های ارتقایافته‌ی مرسدس بنز GLE ،GLS و کلاس G را از تیونر آلمانی شاهد بوده‌ایم. هم‌اکنون، کراس‌اور مرسدس بنز GLB نیز از همان بسته‌ی ارتقای برابوس بهره‌مند می‌شود؛ اگرچه در اینجا کمی ظریف‌تر شده است.

نمای جلو کراس اور مرسدس بنز جی ال بی تیونینگ برابوس / Brabus Mercedes-Benz GLB مشکی رنگ

دریچه‌های بادخور جدید در پایین و اسپویلر دوتکه بخش جلو این خودرو را می‌آرایند؛ اما این دو افزونه فقط با سپر AMG-Line سازگار هستند. در همین حال، لوگو بزرگ B برابوس جایگزین نشان ستاره‌ی سه‌پر مرسدس بنز در جلوپنجره می‌شود و دو نوار روشنایی LED در سقف ظاهر خشن‌تری به GLB می‌دهد که یادآور مدل بزرگ‌تر کلاس G است.

تنها تغییراتی که در قسمت عقب درخورتوجه به‌نظر می‌رسد، اسپویلر عقب در انتهای سقف است که ازنظر بصری، با سپرجلو ارتقایافته و خروجی‌های اگزوز چهارگانه کرومی مشکی‌رنگ هماهنگی دارد. قطر این لوله‌های اگزوز جدید ۳/۵ اینچی است و صدای خروجی پیشرانه‌ی GLB را کمی قدرتمندتر و خشن‌تر می‌کند.

رینگ‌های ۱۰ پره سفارشی برابوس در اندازه‌های ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ اینچی موجود هستند و روی لاستیک‌های کانتیننتال یا پیرلی یا یوکوهاما پیچیده شده‌‌اند. در داخل کابین نیز، کف‌پوش‌های جدید، پدال‌های آلومینیومی، پادری‌های نورانی و حتی کف‌پوش صندوق عقب با برند برابوس وجود دارد.

نمای داخل کابین کراس اور مرسدس بنز جی ال بی تیونینگ برابوس / Brabus Mercedes-Benz GLB

بزرگ‌ترین تغییراتی که برابوس ایجاد کرده، در زیر کاپوت قرار دارد. برابوس به‌لطف استفاده از ECU ریمپ‌شده، مرسدس بنز GLB حدود ۴۶ اسب‌بخار قدرت و ۸۰ نیوتن‌متر گشتاور اضافی دریافت می‌کند که درنتیجه‌ی این افزایش، میزان خروجی کلی را به ۲۶۷ اسب‌بخار قدرت و ۴۳۰ نیوتن‌متر گشتاور می‌رساند. سیستم تعلیق جدید ارتفاع سواری کلی را حدود سه سانتی‌متر کاهش می‌دهد و گزینه‌ی اختیاری آفرود آن را حدود ۳/۵ سانتی‌متر افزایش می‌دهد. تنها موضوعی که هنوز درباره‌ی این خودرو نمی‌دانیم، قیمت است؛ اما برابوس می‌گوید این اطلاعات به‌زودی دردسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده