شاسی بلندهای مفهومی کیا موهاوی مسترپیس و SP سیگنچر رونمایی شدند

پنج‌شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
مطالعه 4 دقیقه
کیا در نمایشگاه خودرو سئول کره جنوبی دو طرح مفهومی شاسی‌بلند جدید را رونمایی کرده که نمایانگر مدل‌های جدید این شرکت هستند.

شرکت کیا موتورز به‌تازگی با معرفی دو طرح مفهومی شاسی‌بلند با نام‌های موهاوی مسترپیس (Mohave Masterpiece) و SP سیگنچر، وارد نمایشگاه سئول کره جنوبی شده است. موهاوی مسترپیس که اکنون در خانه کیا معرفی شده، نمایانگر نسل بعدی پرچم‌دار شاسی‌بلند‌های کیا است که برای عرضه در بازار کره جنوبی برنامه‌ریزی شده است. این طرح مفهومی میراث طراحی گذشتگان خود را به ارث برده و ظاهر بلند و جعبه‌ای شکل خود را حفظ کرده است.

با این وجود طرح مفهومی موهاوی مسترپیس از جدید‌ترین فناوری‌های موجود در شرکت کیا موتورز بهره خواهد برد. به‌گفته مدیران این شرکت، کابین نسل جدید موهاوی بسیار باکیفیت و پیشرفته خواهد بود‌ البته تاکنون تصویری از کابین این خودرو منتشر نشده است. چیزی که می‌توانیم ببینیم، استفاده از چراغ‌های LED در قسمت جلو و عقب خودرو است که بر پایه طراحی «مکعب یخی» ساخته شده‌اند. به‌گفته‌ی کیا، طراحی موهاوی هم شبیه به دیگر شاسی‌بلند‌های کیا خواهد بود.

بدین ترتیب خطوط استفاده شده در بدنه و جلوپنجره این خودرو همانند سایر محصولات کیا باقی خواهند ماند. از دیگر ویژگی‌های ظاهری جذاب این طرح مفهومی می‌توان به رینگ‌های بزرگ آلومینیومی که زیر گلگیرهای پهن قرار گرفته‌اند و ۴ خروجی اگزوز روی سپر اشاره کرد. با وجود اینکه کیا هنوز به‌صورت رسمی اعلام نکرده که آیا طرح مفهومی موهاوی مسترپیس در تیراژ بالا ساخته خواهد شد یا خیر؛ اما با معرفی این خودرو در کشور خانگی خود می‌توان پیش‌بینی کرد که این شرکت به‌طور جدی روند ساخت نسل جدید این شاسی‌بلند را دنبال می‌کند.

نسل فعلی شاسی‌بلند کیا موهاوی از سال ۲۰۰۸ تاکنون در خط تولید کیا قرار دارد. به‌همراه موهاوی مسترپیس، طرح مفهومی دیگری با نام SP سیگنچر هم معرفی شده که نسخه‌ی تکامل یافته طرح مفهومی SP معرفی شده در نمایشگاه دهلی نو سال گذشته است. همانند نمونه‌ی اولیه، طرح مفهومی SP سیگنچر هم به‌عنوان پیش‌زمینه خودرویی محسوب می‌شود که برای رقابت در کلاس پرطرفدار شاسی‌بلند‌های کوچک عرضه می‌شود.

از رقبای نزدیک این خودرو می‌توان به هیوندای کُنا، مزدا CX-3 و نیسان قشقایی اشاره کرد. طراحی قسمت جلویی این خودروی مفهومی از زبان طراحی فعلی شاسی‌بلند‌های کیا پیروی می‌کند. در قسمت جلو چراغ‌های باریک و کشیده شده به خطوط پهن جلو پنجره ملحق می‌شوند. استفاده از آپشن‌های پر زرق و برق از جمله سقف پانورامیک سیاه و رنگ نارنجی بدنه نشان از آن دارد که کیا آپشن‌های مختلفی را برای نسخه نهایی در نظر خواهد گرفت. طراحی قسمت عقب نیز بسیار تحسین‌برانگیز است.

قاب کرومی در عرض خودرو کشیده شده است و به قسمت میانی چراغ‌ها می‌رسد. همچنین حجم‌های بدنه تعبیه شده در قسمت زیرین پلاک هم ظاهر اسپرت‌تری را به SP سیگنچر بخشیده است. خروجی‌های اگزوز ذوزنقه‌ای شکل هم در سپر براق خودرو خودنمایی می‌کنند. رینگ‌های قرار گرفته در زیر این شاسی‌بلند هم شباهت بسیار زیادی به کیا استینگر دارد. به‌گفته مسئولان کیا، نسخه نهایی از طرح مفهومی SP سیگنچر تا اواخر سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد شد. زبان طراحی این مدل نمایانگر استراژی جدید کیا در طراحی مدل‌های آتی این شرکت خواهد داشت. 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود