آئودی؛ تولیدکننده بزرگ خودروهای برقی و خودران خواهد بود

آئودی؛ تولیدکننده بزرگ خودروهای برقی و خودران خواهد بود

آئودی با شرکت در رویداد Formula Student قصد دارد با سرمایه‌گذاری روی نسل جوان و توان مهندسی آنان، به سمت تولید خودروی خودران و برقی حرکت کند.

آئودی با بهره‌گیری از محصولات و توانایی مهندسان، به دنبال آینده‌ای بهتر برای صنعت حمل‌ونقل است. خودروساز آلمانی در رویداد Formula Student germany در هاکن‌هایم حضوری پرشور خواهد داشت؛ در این رویداد، دانشجویان و دانشمندان جوانی از ۲۳ کشور مختلف در چند زمینه با هم رقابت خواهند کرد. آئودی در این مسابقات با ۳ تیم و تنها در بخش‌های خودروی الکتریکی و خودران (بدون راننده) شرکت می‌کند. طبق گفته برگزارکنندگان، تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات به دنبال کسب امتیاز در زمینه هزینه و ساخت، طراحی مهندسی، بهره‌وری انرژی و شتاب‌گیری هستند. 

Audi Electric Race Car / خودروی الکتریکی مسابقه‌ای آئودی

آنتیه ماس، مدیر بازاریابی بین‌المللی آئودی می‌گوید:

نوآوری‌ها در این‌جا اتفاق می‌افتد. هر کسی که روحیه پیشگامی و تعهد به تیم را در Formula Student از خود نشان دهد، تمام ویژگی‌هایی را که ما در آئودی برای آن ارزش قائل هستیم، دارا خواهد بود. به همین دلیل ما امسال تمرکز خود را بر شرکت در این مسابقات قرار داده‌ایم.

آئودی برنامه‌های بزرگی برای تولید خودروی خودران و مدل‌های برقی دارد. این شرکت امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۲۰ مدل خودروی الکتریکی به بازار معرفی کند. این خودروساز همچنین قصد دارد نخستین خودروی خودران را تا سال ۲۰۲۱ تولید کند، که براساس خودروی مفهومی آئودی آیکون (Aicon) طراحی خواهد شد. بخشی از این برنامه شامل استفاده از کارشناسان ۲۵ کشور جهان برای توسعه فناوری خودران در مقر آئودی در مونیخ می‌شود. برنامه رانندگی خودران و هوشمند آئودی در زمینه توسعه از ۶۰۰ کارشناس استفاده می‌کند.

Audi Electric Race Car / خودروی الکتریکی مسابقه‌ای آئودی

آنتیه ماس اضافه کرد:

ما در حال حاضر تحرک بسیار خوبی در زمینه توسعه این فناوری داریم. بنابراین، جوانان، مهندسان و کارشناسان فناوری اطلاعات بهترین فرصت را دارند تا به آینده فکر کنند و تغییرات را در آئودی نیز شکل دهند.

Audi Electric Race Car / خودروی الکتریکی مسابقه‌ای آئودی

در حالی که آینده خودروی خودران و فناوری مستقل بسیار درخشان ارزیابی می‌شود، شرکت‌های زیادی در این زمینه وارد شده‌اند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به اپل، گوگل (ویمو)، اوبر، تویوتا، دایملر (مرسدس بنز) و بوش اشاره کرد. اما استفاده از فناوری خودران در خودروی مسابقه‌ای آئودی، به معنی قرار نگرفتن انسان پشت فرمان نیست. تصویری از خودروی مسابقه‌ای آئودی منتشر شده، که دارای کمربند ایمنی و صندلی است؛ اگرچه راننده خودروی خودران آئودی به کار رانندگی نمی‌پردازد، اما در صورت تخطی نرم‌افزار خودران از برنامه می‌تواند تصمیم درست را به صورت لحظه‌ای بگیرد و اجرا کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده