فهرست افزایش قیمت‌ محصولات هیوندای منتشر شد

فهرست افزایش قیمت‌ محصولات هیوندای منتشر شد

کرمان موتور به‌عنوان نماینده‌ی رسمی هیوندای کره جنوبی در ایران، برای چهارمین بار طی ۳ ماه اخیر قیمت محصولات خود را افزایش داد. این بار رقم‌ها شوکه‌کننده هستند.

تنها چند روز پس از ابلاغ رسمی دستورالعمل جدید واردات خودرو به کشور توسط دولت و باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو پس از ۶ ماه بلاتکلیفی، شرکت‌های واردکننده‌ی خودروهای خارجی در حال افزایش قیمت محصولات خود هستند. با توجه به تعرفه‌های جدید واردات خودرو که بر اساس حجم پیشرانه در ۳ گروه دسته‌بندی شده‌اند و تعرفه‌های ۵۵، ۷۵ و ۹۵ درصدی را دارا خواهند بود؛ بسیاری از شرکت‌ها از جمله کرمان موتور، قیمت‌های جدید محصولات خود را در قالب بخشنامه‌ای رسمی به تمام نمایندگی‌های خود در سراسر کشور ابلاغ کرده‌اند.

قیمت‌های جدید محصولات هیوندای در ایران حقیقتا شوکه‌کننده هستند. کافی است بدانید خودرویی مانند النترا که تا چند ماه پیش با قیمت ۱۵۵ میلیون تومان از سوی کرمان موتور به فروش می‌رسید، حالا با جهش خیره‌کننده‌ی ۴۵ میلیونی، با قیمت باورنکردنی ۱۹۹ میلیون تومان از سوی کرمان موتور عرضه خواهد شد. خودروی محبوب و شاسی‌بلند سانتافه نیز که تا پیش از این برچسب قیمتی ۲۳۵ میلیون تومان داشت، پس از افزایش قیمت به ۲۶۶ میلیون تومان طی آذرماه، از این پس با قیمت ۳۰۹ میلیون تومان عرضه خواهد شد.

Hyundai elantra

کرمان موتور اعلام کرده است که قیمت‌های جدید مصوب خودروهای هیوندای از تاریخ ۱۱ دی‌ماه بر اساس جدول زیر اجرایی خواهد شد. قیمت جدید محصولات هیوندای در ایران را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

خودروقیمت پیشینقیمت جدید
هیوندای آی ۲۰۹۶,۰۵۰,۰۰۰۹۶,۰۵۰,۰۰۰
هیوندای اکسنت۱۰۷,۰۰۰,۰۰۰۱۰۷,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای النترا۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰۱۹۹,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای سوناتا۲۱۸,۹۰۰,۰۰۰۲۴۸,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای توسان۲۰۴,۹۰۰,۰۰۰۲۶۳,۰۰۰,۰۰۰ 
هیوندای سانتافه۲۶۶,۹۰۰,۰۰۰ ۳۰۹,۰۰۰,۰۰۰  

مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت مدعی شده‌ بودند که با باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو، حباب قیمتی خودروهای خارجی که طی ماه‌های اخیر و به دلیل محدودیت در واردات خودرو به کشور و بسته بودن سامانه ثبت سفارش خودرو ایجاد شده بود، از بین خواهد رفت. اما به نظر می‌رسد نه‌تنها این حباب نخواهد شکست بلکه بزرگ‌تر نیز خواهد شد و با توجه به افزایش تعرفه‌ی واردات خودرو، انتظار جهت کاهش قیمت خودروهای خارجی در کشور توقعی پوچ و بی‌فایده باشد.

انتظار می‌رود طی روزهای آتی باقی شرکت‌های واردکننده خودروهای خارجی نیز قیمت‌های جدید محصولات خود را اعلام کنند. باید منتظر ماند و دید قیمت دیگر خودروهای وارداتی به کشور تا چه میزان افزایش خواهد یافت.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید