پورشه پانامرا 2017 رکورد سریع ترین سدان جهان را شکست

پورشه پانامرا 2017 رکورد سریع ترین سدان جهان را شکست

با این‌ که چند روز بیشتر از معرفی و نمایش نسل جدید پورشه‌ پانامرا جدید نگذشته بود، این سازنده‌ی خودروی آلمانی افتخار بزرگی در میان تمام خودروهای سدان این کره‌ی خاکی کسب کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات این خبر با زومیت همراه باشید.

گل سرسبد خودروهای سدان لوکس، یعنی پانامرای توربو توانست با ثبت زمان ۷ دقیقه و ۳۸ ثانیه، رکورد سریع‌ترین سدان‌های تاریخ را در پیست مسابقه‌ی نوربرگ‌رینگ (معروف به جهنم سبز) بشکاند. این رکورد ۱۴ ثانیه کمتر از رکورد پانامرای توربو S قبلی در همین پیست است. پورشه دراین‌باره می‌گوید: رکورد پانامرای جدید ۱ ثانیه از آلفارومئو جولیا کوادریفولیو سریع‌تر است. این رکورد در حالی به ثبت رسید که پانامرای جدید، برای مسابقه اصلاح و تنظیم نشده بود و با همان لاستیک‌های عادی مخصوص خیابان‌ پیست را طی کرد. درحالی‌که ثبت رکورد آلفارومئو در شرایطی انجام شد که این خودرو مجهز به تایرهای مخصوص مسابقه بود و مقداری از وزن خودرو کاسته شده بود اما ویدیوهای منتشرشده از ثبت رکورد پورشه، حاکی از عدم اعمال این اصلاحات برای پانامرا است. این پرچم‌دار جدید شرکت پورشه از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴ لیتری به همراه توربوشارژر دوقلو بهره می‌گیرد و توان ۵۵۰ اسب بخار و گشتاور ۷۶۹ نیوتن‌متر را تولید می‌کند.

پانامرای ۲۰۱۷ مایه‌ی افتخار شرکت پورشه است. زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این سدان با نصب و تجهیز پکیج اسپرت کرونو، ۳.۴ ثانیه است.

طبق برنامه‌ریزی‌ها، پانامرای جدید تا انتهای سال میلادی در کشور آلمان عرضه خواهد شد و این بدین معنا است که آلمانی‌ها می‌توانند برای شکست رکوردی که خود شرکت پورشه اعلام کرده است، اقدام کنند. در ادامه شما را به تماشای ویدیوی ثبت رکورد سریع‌ترین سدان دنیا در پیست نوربرگ‌رینگ دعوت می‌کنیم.

لینک دانلود

منبع motorauthority

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید