اولین عکس پورتره دنیا

اولین عکس پورتره دنیا

اولین عکس از چهره انسان در سال 1839 یعنی یک سال پس از اولین عکسی که انسان در آن حضور داشت گرفته شد عکاس خلاق این اثر Robert Cornelius نام دارد. Daily به تازگی این عکس را به همراه داستان جالبی از عکاس آن منتشر کرده است. در ادامه اولین عکسی که در کل تاریخ گرفته شده است را به همراه اولین عکس پورته از چهره انسان مشاهده خواهید کرد.

اولین عکس پورتره دنیا در سال 1839 توسط Robert Cornelius و در یک روز خورشیدی گرفته شد. او دوربین خود را در پشت لامپ گازی پدرش نصب کرد و پس از برداشتن پوشش لنز به سرعت داخل فریم شد و پس از یک دقیقه عکس پورتره را از خود گرفت. این عکس که عنوان اولین پورتره دنیا را از آن خود کرده در حال حاضر در کتابخانه کنگره Daguerreotype نگهداری می شود.

firstportrait

اولین عکسی که در کل تاریخ با حضور انسان گرفته شد یعنی در این عکس یک انسان وجود دارد در سال 1838 توسط Louis Dauerre و از بلواری به نام Du Temple در پاریس گرفته شد.

 Boulevard du Temple

چون مدت زمان نوردهی (Exposure Time) در این عکس بیش از 10 دقیقه بوده تقریبا هیچ انسان و یا شی متحرکی در این عکس وجود ندارند به جز یک نفر که در قسمت پایین و چپ تصویر بصورت ثابت ایستاده است.

Boulevard du Temple

متاسفانه هیچ اطلاعاتی در رابطه با هویت این شخص در دسترس نیست.

منبع: PetaPixel

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده