سونی Nex-C3 سبک ترین دوربین فوق العاده باریک دنیا

سونی Nex-C3 سبک ترین دوربین فوق العاده باریک دنیا

اگر تا به حال منتظر دوربین دیجیتال سبک و باریک با قابلیت تعویض لنز بوده اید، انتظار به پایان رسید. سونی کوچکترین و سبک ترین دوربین دیجیتال دنیا با قابلیت تعویش لنز را تولید کرده است. دوربین 16.2 مگاپیکسلی Sony NEX-C3 علاوه بر عکس برداری قادر است با کیفیت HD فیلم برداری کند. رابط کاربری این دوربین نیز کاربر پسند است و کاربر به راحتی می تواند به امکانات دوربین دسترسی داشته باشد.

طراحی جدید Nex-C3 بسیار جذاب است و با وجود ابعاد کوچک به خوبی در دست جای می گیرد. در مقایسه با Nex-3 وزن آن حدود 6 درصد سبک شده است. اما مهمترین تغییر در Nex-C3 استفاده از سنسور بزرگتر Exmor APS HD CMOS است. این سنسور که به بزرگی سنسور دوربین های DSLR است باعث افزایش چشم گیر کیفیت دوربین در زمان عکس یا فیلم برداری شده است.

همانطور که پیش تر گفتیم رابط کاربری دوربین بسیار کاربر پسند است. کاربر آماتور به سادگی می تواند امکانات حرفه ای دوربین را کنترل کند بدون اینکه در تنظیمات پیچیده سردرگم شود. البته رابط کاربری حرفه ایی نیز برای کاربران حرفه ایی وجود دارد و این کاربران می توانند دوربین را بصورت کامل کنترل کنند.

Sony_nexc3-001

Nex-C3 دارای قابلیت Picture Effect است که به کاربر امکان اضافه کردن افکت های مختلف در هنگام فیلم برداری HD را می دهد. با Picture Effect کاربر می تواند افکت های Partial Color, Retro Photo, Pop Color و غیره را برروی تصویر اعمال کند. یکی از افکت های جذاب دیگر این دوربین Soft Skin نام دارد که باعث حذف چین و چروک و لکه های پوست انسان در تصویر می شود.

نمایشگر 3 اینچی Nex-C3 کنتراست و روشنایی بسیار خوبی دارد و تصویر آن نیز از زوایایی مختلف بخوبی قابل مشاهده است. نمایشگر Xtra Fine LCD این دوربین دارای فناوری TruBlack است و رنگ مشکی عمیقی را نمایش می دهد.

طول عمر باتری Nex-C3 نسبت به NEX-5 و NEX-3 حدود 20 درصد افزایش یافته است. با باتری این دوربین قبل از نیاز به شارژ مجدد می توان بیش از 400 عکس گرفت.

NEX-C3 قرار است در ماه آگوست وارد بازار شود. NEX-C3 با لنز 18-55 میلی متری حدود 650 دلار قیمت گذاری شده است. این دوربین قرار است با لنز 16mm و با قیمت 600 دلار نیز وارد بازار شود.

منبع: DPReview

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده