بررسی دوربین نه چندان خوب Canon مدل IXUS 130

چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۱
مطالعه 2 دقیقه
در این مقاله قصد داریم راجع به یکی از دوربین‌هایی که ممکن است مغازه داران برای خرید آن به شما اصرار کنند، اطلاعات مفیدی دراختیار شما قرار دهیم. دوربین مورد بحث ما، از برند ‍Canon یعنی یکی از بهترین برند های دوربین است. ولی با هزینه ای که برای این دوربین می‌کنید گزینه‌های بهتری نیز برای شما وجود دارد.
تبلیغات

چرا ما دوربین IXUS 130 را یکی از بهترین های Canon نمی دانیم؟

پیش‌تر مطلبی با این عنوان دراختیار شما قرار دادیم: "بررسی دوربین دیجیتال Canon SD1400 با نام تجاری IXUS 130 در ایران" و در این مقاله، نارضایتی نسبی خود را نسبت به کیفیت عکس‌های این دوربین بیان کردیم. ولی به دلیل اصرار عده ای از دوستان در مورد بررسی IXUS 130 وعکس های آن، مجددا تصاویر این دوربین را بررسی کردیم و به نتایج زیر دست یافتیم:

دوربین خود را برای هر حالتی تنظیم کنید، در غیر این صورت عکس شما خوب از آب در نخواهد آمد

تنظیم برای عکس در تاریکی

در حالتی که عکس هایی که با دوربین IXUS 130 می گیرید در محیطی تاریک و کم نور باشد و تنظیمات دوربین روی Auto باشد، عکس‌های خوبی مشاهده نخواهید کرد. اگر دوربین را برای حالت نور کم تنظیم کنید و فاصله دوربین از سوژه مورد نظر زیاد باشد(به‌طوری‌که نور فلش به خوبی به سوژه مورد نظر نتابد) بازهم عکس خوبی مشاهده نخواهید کرد. ولی اگر در تاریکی تنظیمات مربوط به عکس در نور کم را Set کرده باشید و به سوژه عکاسی خود نزدیک باشید، عکس خوبی دریافت خواهید کرد.

تنظیم برای عکس در حالت حرکت جزئی

اگر در نور معمولی و تنظیمات Auto و درحالی‌که تنظیمات مربوط به لرزش گیر یا تصویر متحرک خاموش باشد عکس بگیرید، با کوچک‌ترین حرکتی، عکس‌های شما تار خواهند شد. به‌طور مثال در عکس هایی که چند نوزاد را سوژه عکاسی خود قرار دادیم، دست و پای نوزادان در بیشتر عکس‌ها تار نمایش داده می‌شود. اگر دست شما هم حرکت کند بازهم عکس هایتان تار خواهد شد. پس به تنظیمات عکس دقت کنید.

عکس در نور زیاد

اگر نور محیط زیاد باشد یا عکس‌ها را در طبیعت بیاندازید، رنگ‌ها و کیفیت عکس شما بسیار چشم نواز خواهد بود.

نتیجه

مقاله‌های مرتبط:

  در کل اگر برای گرفتن هر عکس تنظیمات مخصوص آن را رعایت کنید، می‌توانید عکس هایی با کیفیت قابل قبول داشته باشید ولی این امر مستلزم این است که دائما تنظیمات دوربین را تغییر دهید. چراکه دوربین در حالت Auto بسیاری از مواردی که در یک دوربین معمولی ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد را در نظر نمی‌گیرد.

  تبلیغات
  داغ‌ترین مطالب روز
  تبلیغات

  نظرات

  تبلیغات