کانن کوچک‌ترین و سبک‌ترین دوربین DSLR دنیا را با نام EOS Rebel SL1 معرفی کرد

پنج‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳
مطالعه 4 دقیقه
طی یکی دو ماه اخیر چندین دوربین کوچک و سبک توسط کمپانی‌های مختلف تولید کننده دوربین‌های عکاسی معرفی شدند، که در همه آنها تلاش شده بود تا کیفیت دوربین‌های DSLR را از طریق دوربین‌های کوچک جیبی (Point-and-Shoot) ارائه شود. اما کانن روش دیگری را اتخاذ نموده و نسبت به ساخت یک دوربین DSLR فوق‌العاده کوچک اقدام نموده است. این کمپانی ژاپنی امروز دوربین EOS Rebel SL1 را معرفی کرد که عنوان کوچک‌ترین و سبک‌ترین دوربین DSLR دنیا را از آن خود کرده است. SL1 تنها 396 گرم وزن دارد و نزدیک به 30 درصد از دیگر مدل‌های Rebel این شرکت کوچک‌تر است.
تبلیغات

کانن برای رسیدن به بدنه کوچک‌تر مجبور به فدا کردن برخی از سخت‌افزارهای دوربین شده است به عنوان مثال SL1 از باتری کوچک‌تری بهره می‌برد و همچنین بدنه کوچک‌تر باعث شده تا نتوان SL1 را به خوبی دوربین‌های SLR رایج بازار در دست گرفت. اما کیفیت عکس برداری و بازده دوربین فوق‌العاده است. در پشت SL1 یک LCD ثابت وجود دارد و شکل و شمایل کلی دوربین نیز شبیه به T4i است که کوچک شده باشد.

دوربین SL1 به یک سنسور 18 مگاپیکسل APS-C با فوکوس هیبریدی خودکار تجهیز شده و صفحه نمایش آن نیز لمسی است. SL1 در هر ثانیه تنها 4 عکس پشت سر هم می‎‌‌گیرد و فوکوس خودکار آن نیز به خوبی دوربین های حرفه‌ای DSLR عمل نمی‌کند اما این دوربین در بسیاری از موارد مناسب است و SL1 به عنوان یک دوربین DSLR رده میانی خوب عمل می‌کند.

HR SL1 BACK CL

Rebel SL1 بدون شک کوچک‌ترین دوربین DSLR دنیا است و همین عامل باعث می‌شود تا براحتی بتوان آن را همه جا همراه داشت و بر خلاف دوربین‌های فشرده جیبی، با آن عکس‌های فوق‌العاده ضبط کرد.

Rebel SL1 با قیمت 649.99 دلار برای بدنه تنها و قیمت 799.99 دلار برای دوربین و کیت لنز آن به فروش می‌رود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات