کانن امسال دوربین پرچمدار EOS R1 را با قابلیت‌های پیشرفته عرضه می‌کند

پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگو کانن روی دوربین Canon روز روشن
کانن رسماً تأیید کرد که دوربین پرچمدار و مورد انتظار EOS R1 در سال ۲۰۲۴ با قابلیت‌های پیشرفته عرضه می‌شود.
تبلیغات

پس از سال‌ها شایعه و افشاگری، کانن سرانجام تأیید کرد که روی دوربین پرچمدار EOS R1 کار می‌کند. این دوربین فول‌فریم بدون آینه قبل از پایان سال ۲۰۲۴ روانه‌ی بازار می‌شود. کانن فعلاً جزئیات فنی کامل EOS R1 را منتشر نکرده است. به‌علاوه فعلاً قیمت دوربین جدید کانن را نمی‌دانیم.

دوربین کانن EOS R1 از نمای جلو
اولین تصویر رسمی از دوربین Canon EOS R1
Canon

بر اساس بیانیه‌ی کانن، دوربین حرفه‌ای جدید این شرکت مانت RF دارد و درمقایسه‌با EOS R3 عکس‌ها و ویدیوهای بهتری ثبت خواهد کرد. این دوربین به سیستم پردازش تصویر تقویت‌شده مجهز می‌شود که ترکیب یک حسگر CMOS جدید و پردازنده‌های Digic Accelerator و Digic X است.

کانن می‌گوید که دوربین جدیدش می‌تواند حجم قابل توجهی از داده‌ها را با سرعت بالا پردازش کند و در زمینه‌ی فوکوس خودکار، درخشان‌تر از نسل قبل ظاهر شود. جدیدترین دوربین کانن به‌لطف هوش مصنوعی خواهد توانست سوژه‌ها را با دقت و سرعت بسیار زیاد تشخیص دهد.

دوربین Canon EOS R1 با قابلیت جدیدی به نام Action Priority عرضه می‌شود و به‌لطف این ویژگی می‌تواند در صحنه‌های پرجنب‌و‌جوش، سوژه را به دقت رهگیری کند؛ برای نمونه EOS R1 می‌تواند بازیکنی را که وظیفه‌ای به‌خصوص در یک مسابقه‌ی ورزشی انجام می‌دهد، شناسایی کند و سپس فریم فوکوس خودکار را در مسیر حرکت آن فرد قرار دهد تا عکاس تمامی لحظات مهم را به‌خوبی ثبت کند.

تمرکز ویژه‌ی بیانیه‌ی کانن روی قابلیت‌های ورزشی احتمالاً به این معنی است که دوربین EOS R1 امسال در بازی‌های المپیک پاریس استفاده خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات