دوربین سیاه‌وسفید تمام‌فلزی جدید لایکا بیش‌از ۹ هزار دلار قیمت دارد

جمعه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
دوربین لایکا Leica M11 Monochrome مشکی
لایکا مدل سیاه‌و‌سفید دوربین M11 را با حسگر ۶۰ مگاپیکسلی فول‌فریم و بدنه‌ی تمام‌فلزی رونمایی کرد.
تبلیغات

لایکا، برند باسابقه‌ی حوزه‌ی تصویربرداری، دوربین مونوکروم (تک‌رنگ) جدیدی به نام Leica M11 Monochrom رونمایی کرده است که در دسته‌ی دوربین‌های فاصله‌یاب دیجیتالی قرار می‌گیرد و به حسگر فول‌فریم ۶۰ مگاپیکسلی BSI مجهز است. مدل استاندارد دوربین M11 حسگر ۶۰ مگاپیکسلی رنگی دارد.

M11 Monochrom همچون دوربین M11 به کاربران امکان می‌دهد در بین وضوح‌های مختلف شامل ۱۸، ۳۶ و ۶۰ مگاپیکسلی جابه‌جا شوند و به کراپ در حالت‌های متنوع دسترسی پیدا کنند.

دوربین جدید لایکا M11 با سنسور ۶۰ مگاپیکسلی فول فریم معرفی شد؛ با سنت همیشگیِ گران، شیک و خاص
مطالعه '4

دوربین M11 Monochrom شباهت بسیار زیادی به مدل استاندارد M11 دارد اما در طراحی‌اش یک‌سری بهبودها تجربه کرده است. این دوربین تمام‌فلزی روی نمایشگرش از شیشه‌ی یاقوت کبود استفاده می‌کند، به صفحه‌ی بالایی آلومینیومی مجهز است و بدنه‌ی ضدخش دارد. M11 Monochrom اولین دوربین لایکا از زمان عرضه‌ی M Monochrom (Typ 246) محسوب می‌شود که شیشه‌ی یاقوت کبود دارد.

دوربین لایکا Leica M11 Monochrome از نمای جلو

لایکا در اقدامی مشابه شرکت پنتاکس در دوربین K-3 III Monochrome تمامی رنگ‌ها را از بدنه‌ی M11 Monochrom حذف کرده است. آن‌طور که Imaging Resource می‌نویسد، استفاده از آلومینیوم بیشتر باعث شده است وزن دوربین (۱۱۰ گرم) مجموعا ۲۰ درصد کمتر شود.

واضح‌ترین تفاوت بین M11 Monochrom با مدل استاندارد در زمینه‌ی تصویربرداری، حذف فیلتر رنگی در جلوی حسگر است. در کنار این تغییر، M11 Monochrom گستره‌ی ایزوی وسیع‌تری دارد؛ درحالی‌که گسترده‌ی ایزوی این دوربین از ۱۲۵ تا ۲۰۰٬۰۰۰ متغیر است، گستره‌ی ایزوی مدل استاندارد به ۶۴ تا ۵۰٬۰۰۰ می‌رسد.

نمایشگر منظره یاب دوربین لایکا Leica M11 Monochrome

لایکا همچنین حافظه‌ی ذخیره‌سازی دوربین را افزایش داده و به ۲۵۶ گیگابایت رسانده است؛ یعنی چهار برابر بیشتر از حافظه‌ی M11.

دوربین M11 Monochrom با منظره‌یاب الکترونیکی Visoflex 2 که لایکا همزمان با M11 معرفی کرد سازگار است. این منظره‌یاب ۳٫۶۸ مگاپیکسلی OLED حس‌و‌حال پریمیوم دارد و عملکرد سطح‌بالا ارائه می‌دهد.

نمای کناری دوربین لایکا Leica M11 Monochrome

دوربین Leica M11 Monochrom هم‌اکنون با قیمت ۹٬۱۹۵ دلار (صرفا برای بدنه) برای پیش‌خرید در دسترس است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات