با ابزار آنلاین رایگان The Chaos Collective تصاویری با قابلیت تنظیم عمق بسازید

با ابزار آنلاین رایگان The Chaos Collective تصاویری با قابلیت تنظیم عمق بسازید

اگر یک دوربین DSLR با قابلیت ضبط ویدیو دارید، این مطلب را از دست ندهید. The Chaos Collective ابزار آنلاینی را ارائه نموده که می‌تواند همچون دوربین لایترو قابلیت تغییر عمق تصویر پس از ثبت ان را ایجاد نماید. برای استفاده از این ابزار به جای عکاسی باید با دوربین DSLR خود در حالی که فوکوس تصویر را تغییر می‌دهید، یک کلیپ ویدئویی ثابت از سوژه را ضبط کنید.

دوربین لایترو را به خاطر دارید؟ ما آن را در زومیت به طور کامل معرفی کردیم. این دوربین از یک ویژگی منحصر به فرد بهره می‌برد که با استفاده از آن می‌توان پس از گرفتن عکس، فوکوس تصویر را به راحتی در نقطه دلخواه تنظیم کرد. لایترو برای ایجاد این قابلیت از سخت‌افزار خاصی استفاده می‌کند. همان طور که قبلا گفته بودیم لایترو به جای آنکه بر طراحی سنتی سنسور که در همه دوربین‌های امروزی استفاده می‌شود تکیه کند، نور را از همه جهات دریافت کرده و جهاتی که نور در هنگام عکس گرفتن طی کرده را مسیریابی می‌کند. از آنجا که همگان برای چنین ویژگی‌ تجملی حاضر به پرداخت مبلغ آنچنانی لایترو نیستند، گروهی به نام The Chaos Collective ابزار آنلاین رایگانی برای ایجاد تصاویر با قابلیت تغییر عمق را ارائه کرده‌اند. تنها ابزار مورد نیاز شما یک دوربین DSLR ساده است که قابلیت ضبط ویدئو را داشته باشد. برای این کار، به جای استفاده از یک تکنولوژی تجملی در دوربین که تمام اطلاعات برد کانونی را در آن واحد ثبت می‌کند، شما باید یک ویدئوی ثابت از سوژه را در حالی که به صورت دستی فوکوس آن را تغییر می‌دهید، ضبط نمایید. سپس باید این کلیپ ویدئویی را آپلود کنید. ابزار بی‌نظیر Collective هر فریم را به مربع‌های ۲۰×۲۰ شبکه‌بندی می‌کند و فوکوس هر فریم را تشخیص می‌دهد. نتیجه یک تصویر قابل امبد کردن است که به در آن امکان تغییر عمق تصویر وجود دارد. می‌دانیم که هم‌اکنون بسیار مشتاق شده‌اید تا آن را امتحان کنید ولی قبل از آن که به سراغ دوربین خود بروید، به این لینک مراجعه کنید و دستورالعمل‌های کامل برای ثبت کلیپ را مطالعه نمایید.

اگر هم مثل من دوربین DSLR ندارید، می‌توانید نمونه‌هایی که در زیر قرار داده‌ایم را مشاهده کنید. با کلیک روی هر بخش، فوکوس بر روی آن انجام خواهد شد.

 

 

 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید