فناوری جدید قالب‌گیری لنز پاناسونیک هزینه تولید لنز دوربین را به نصف کاهش می‌دهد

شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
پاناسونیک فناوری جدیدی برای تولید لنز دوربین طراحی کرده است که هزینه‌ی تولید این محصول را به‌ نصف کاهش خواهد داد.
تبلیغات

پاناسونیک از طراحی و توسعه‌ی فناوری جدید قالب‌گیری لنز مادون‌قرمز خود خبر داد. این فناوری برای تولید انبوه لنز‌های کروی مادون‌قرمز و به‌منظور بهبود عملکرد دوربین استفاده خواهد شد. لنزهای جدید از شیشه‌ی کالکوژنید (Chalcogenide Glass) ساخته شده‌اند که قابلیت انتقال امواج مادون‌قرمز آن بسیار عالی است.

به‌گزارش گیزموچاینا، روش جدید قالب‌گیری شیشه‌ای به پاناسونیک اجازه می‌دهد تا طیف وسیعی از لنزها ازجمله لنزهای پراش را ارائه دهد. ناگفته نماند پراش اولین لنز یکپارچه با قاب هرمتیک بدون استفاده از چسب در جهان است. این شرکت با استفاده از فناوری جدید خود خواهد توانست عملکرد پیشرفته‌ی ماژول‌های حسگر مادون‌قرمز را بهبود بخشد. این امر با دستیابی به تولید انبوه لنزهای غیرکروی مادون‌قرمز با کیفیت درخورتوجه اما هزینه‌ی ناچیز انجام خواهد شد.

پاناسونیک با فناوری جدید خود آماده‌ی عرضه‌ی عدسی‌های کالکوژنید و کروی و پراش در ابعاد ۳ تا ۴۰ میلی‌متر است. استفاده‌نکردن از چسب امکان تولید لنزهای یکپارچه با فریم را بدون خطر آلودگی گاز نیز فراهم می‌کند. علاوه‌براین، لبه‌ی لنز محافظت‌شده و دقت نصب نیز بیشتر خواهد شد.

علاوه‌براین، این فناوری توسعه‌ی لنزهای یکپارچه‌ با قاب را امکان‌پذیر خواهد کرد. درحال‌حاضر، پاناسونیک سفارش‌های نمونه‌ی اولیه‌ی این لنزها را می‌پذیرد؛ اما فروش لنزهای کروی مادون‌قرمز با کارایی چشمگیر و قیمت مقرون‌به‌صرفه در آینده گسترش خواهد یافت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات