پروتوتایپ Leica M طراحی‌شده توسط جانی آیو به مزایده گذاشته می‌شود

پروتوتایپ Leica M طراحی‌شده توسط جانی آیو به مزایده گذاشته می‌شود

نمونه‌ی پیش‌تولید Leica M for (RED) که توسط جانی آیو و مارک نیوسن طراحی شده است، به‌زودی با قیمت پایه‌ی ۱۰۰ هزار یورو به‌ مزایده گذاشته می‌شود.

مزایده‌ی Leitz Photographica قرار است ژوئن امسال (خرداد و تیر ۱۴۰۰) میزبان نمونه‌ی پیش‌تولید یکی از دوربین‌های لایکا در سال ۲۰۱۳ باشد که توسط جانی آیو و مارک نیوسن طراحی شده است. به‌ گزارش پتاپیکسل، این دوربین صرفا در یک مدل تولید شده و یکی از پروتوتایپ‌های Leica M for (RED) محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۳ در مزایده‌ای برای انجام کارهای خیریه با قیمت ۱٫۸ میلیون دلار به ‌فروش رسید. 

پروتوتایپ لایکا جانی آیو سفید از نمای سه رخ

جانی آیو یکی از طراحان محبوب محسوب می‌شود و از اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۹ سابقه‌ی همکاری با اپل دارد. در ۲۰۱۹ جانی آیو اپل را ترک کرد تا شرکت اختصاصی خود را با نام LoveFrom بنیان‌گذاری کند. مارک نیوسن یکی از طراحان صنعت است که مدت کوتاهی پس از همکاری با جانی آیو روی Leica M for (RED)، به او در اپل ملحق شد. نیسون در نهایت اپل را ترک‌ کرد تا همراه‌ با جانی آیو LoveFrom را بنیان‌گذاری کند؛ مارک نیسون به‌عنوان هم‌بنیان‌گذار LoveFrom شناخته می‌شود. 

نمای نزدیک لنز پروتوتایپ لایکا جانی آیو

مقایسه‌ی پروتوتایپ با دوربینی که جانی آیو و مارک نیسون در نهایت تولید کردند، تفاوت‌های جالبی را برملا می‌کند. پروتوتایپ کاملا صاف است و سطحی فلزی دارد که نور را منعکس می‌کند. بخش میانی دوربین نهایی آیو طراحی بافت‌دار شامل سوراخ‌های ریز داشت. بخش‌های بالایی و پایینی دوربین ظاهر مات‌تری داشتند؛ این در حالی است که بخش بالایی و پایینی پروتوتایپ دوربین بسیار صیقلی به نظر می‌رسند. 

پروتوتایپ لایکا جانی آیو از نمای بالا

به‌ گزارش ورج، در حال حاضر نمی‌دانیم این پروتوتایپ به‌درستی کار می‌کند یا خیر و در بخش توضیحات به این موضوع اشاره‌ای نشده است. آیو صرفا می‌گوید با «پروتوتایپ بسیار ویژه‌ای از لایکا» طرف هستیم که بدنه‌ی آلومینیومی دارد و به لنز آسفریک مجهز است. در بخش توضیحات آمده که صدها پروتوتایپ مورد بررسی قرار گرفته‌اند و آنچه در تصاویر می‌بینیم آخرین پروتوتایپ محصول است.

دکمه های چرخان بالایی پروتوتایپ لایکا جانی آیو

زمانی ‌که دوربین Leica M for (RED) معرفی شد، لایکا اعلام کرد در فرایند تولید محصول مجموعا ۵۶۱ مدل و تقریبا ۱۰۰۰ پروتوتایپ ساخته شده‌اند. مزایده‌ی Leitz Photographica از قیمت ۱۰۰ هزار یورو شروع می‌شود و تحلیلگران انتظار دارند که قیمت نهایی پروتوتایپ به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار یورو برسد. 

منبع petapixel
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده