سونی در سال ۲۰۲۰ بیشترین تعداد دوربین‌ بدون آینه را تولید کرده است

سه‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
براساس گزارش‌ها، سونی در سال ۲۰۲۰ توانسته است با پیشی ‌گرفتن از کانن، بیشترین تولید دوربین‌ بدون آینه را داشته باشد.
تبلیغات

خبرگزاری ژاپنی Sankeibiz براساس آمار مؤسسه‌ی تحقیقاتی Techno System، اعلام کرده است که در مجموع ۵٫۶۵ میلیون دستگاه دوربین با لنز قابل تعویض در سال ۲۰۲۰ تولید شده است که از این تعداد، ۳٫۲۶ میلیون دستگاه به دوربین بدون آینه و ۲٫۳۹ میلیون دستگاه به دوربین DSLR اختصاص دارد.

طبق اخبار منتشرشده DPReview، در سال ۲۰۲۰ سونی و کانن به ترتیب ۱٫۱۵ میلیون دستگاه و ۱٫۰۵ میلیون دستگاه دوربین بدون آینه تولید کردند. نیکون از این دو شرکت عقب افتاده و تنها ۲۵۰ هزار دستگاه دوربین بدون آینه تولید کرده است. سایر شرکت‌ها مانند پاناسونیک، لایکا، المپوس، سیگما، فوجی فیلم تنها توانستند ۸۱۰ هزار دستگاه دوربین بدون آینه تولید کنند.

سونی a9 II

دوربین سونی a9 II

کانن در گزارشی دقیق‌تر اعلام کرده که به‌طور کلی ۲٫۷۶ میلیون دستگاه دوربین از هر دو نوع در سال ۲۰۲۰ تولید کرده است که از این تعداد، ۱٫۰۵ میلیون دستگاه به دوربین بدون آینه و ۱٫۷۱ میلیون دستگاه به دوربین DSLR اختصاص دارد؛ اما نیکون در مجموع ۹۰۰ هزار دستگاه دوربین با لنز قابل تعویض در سال ۲۰۲۰ به مرحله‌ی تولید رسانده که از این تعداد ۲۵۰ هزار دستگاه دوربین بدون آینه و ۶۵۰ هزار دستگاه دوربین از نوع DSLR بوده است.

اگر بخواهیم به‌صورت درصدی تعداد دوربین‌های بدون آینه‌ی تولیدشده توسط کانن و نیکون را بیان کنیم، کانن ۳۸ درصد و نیکون ۲۸ درصد از این نوع دوربین تولید کردند. با درنظرگرفتن بازار آشفته‌ای که در سال ۲۰۲۰ داشتیم، از نتیجه‌گیری در اختلاف این درصدها اجتناب خواهیم کرد؛ اما این نکته را می‌توان گفت که هر دو شرکت تمرکز زیادی روی تولید دوربین‌ بدون آینه باکیفیت بالا دارند.

کانن EOS R6 ای او اس آر ۶ از جلو با لنز

دوربین کانن EOS R6

به‌طور کلی، سونی توانسته است در بخش دوربین بدون آینه پیشتاز باشد؛ اما چون کانن در تلاش است ظرفیت تولید و توسعه‌ی دوربین بدون آینه را افزایش بدهد، احتمال برتری سونی در آینده ضعیف است. سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا کانن می‌تواند در سال ۲۰۲۱ از سونی پیشی بگیرد یا خیر.

تعداد دوربین‌های تولیدشده توسط یک شرکت همیشه برابر با تعداد دوربین‌های فروخته‌شده نیست؛ بنابراین به‌طور قطعی نمی‌توانیم بگوییم که آیا سونی تمام ۱٫۱۵ میلیون دستگاه دوربین بدون آینه‌ی تولیدی در سال ۲۰۲۰ را فروخته است یا خیر.

حجم تولید هر نوع دوربین به انتخاب افراد در دوربین بدون آینه یا DSLR بستگی دارد؛ یعنی آیا بیشتر خریداران به دوربین بدون آینه روی می‌آورند یا دوربین‌ DSLR را ترجیح می‌دهند یا با ادامه‌ی پیشرفت تکنولوژی دوربین گوشی‌ هوشمند، دوربین‌های کلاسیک را کنار می‌گذارند؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات