مشخصات فنی نیکون Z7S و Z6S فاش شد

چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
مطالعه 2 دقیقه
بر اساس شایعه‌ای جدید، نیکون Z7S و Z6S قرار است دارای همان حسگر به‌کاررفته در Z7 و Z6 باشند و به‌دلیل داشتن قابلیت‌های اضافه، با قیمت بیشتری نسبت‌به این دو دوربین به بازار عرضه شوند.
تبلیغات

شایعه‌های اخیر ادعا می‌کنند نیکون قصد دارد تا پیش از پایان سال جاری میلادی دو دوربین جدید را با نام‌های نیکون زد ۷ اس (Nikon Z7S) و نیکون زد ۶ اس (Nikon Z6S) رونمایی کند. مدتی پیش یکی از افشاگران، اکتبر ۲۰۲۰ (مهر و آبان ۱۳۹۹) را به‌عنوان تاریخ احتمالی رونمایی دوربین‌های جدید نیکون اعلام کرده بود. از آن‌جایی که به‌احتمال زیاد، فاصله‌ی چندانی تا معرفی دوربین‌های موردبحث نداریم می‌توانیم با جدیت بیشتری به بررسی شایعه‌ها بپردازیم. در جدیدترین شایعه، به مشخصات فنی دو دوربین نیکون Z7S و نیکون Z6S دامن زده شده است.

بر اساس گزارشی جدید که هنوز به‌تأیید منابع رسمی نرسیده، دو دوربین جدید نیکون قرار است دارای همان حسگرهایی باشند که پیش‌تر در نیکون Z7 و نیکون Z6 از آن‌ها استفاده شده. دوربین‌های جدید نیکون از پردازنده‌ دوگانه‌ی Expeed برای پردازش تصاویر بهره خواهند گرفت. نیکون چند قابلیت مهم جدید به Z7S و Z6S اضافه خواهد کرد تا این دوربین‌ها ارزش خریدشان نسبت‌به مدل‌های عادی بالا برود. آن‌طور که شایعه‌های چند وقت اخیر اعلام می‌کنند، دوربین‌های موردبحث دارای باتری جدید Nikon EN-EL15c خواهند بود و از درگاه USB برای دریافت انرژی استفاده خواهند کرد.

نیکون قرار است در دوربین‌های Z7S و Z6S از درگاه دوگانه‌ی کارت حافظه شامل یک درگاه CFexpress و یک درگاه SD استفاده کند. دوربین‌های جدید نیکون خواهند توانست ویدئوهای 4K را با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه ضبط کنند. در این دوربین‌ها از منظره‌یاب الکترونیکی (EVF) با وضوح ۵٫۷۶ میلیون نقطه استفاده خواهد شد. درکنار این‌ها شایعه‌ها از حضور گریپ عمودی با کلیدهای اختصاصی در دوربین‌های جدید خبر می‌دهد؛ البته این وسیله، به‌صورت اختیاری قابل‌تهیه خواهد بود. 

همان‌طور که اشاره کردیم شایعه‌ها از معرفی دوربین‌های جدید در اواخر ۲۰۲۰ و به‌طور دقیق‌تر، حوالی ماه اکتبر (مهر و آبان) خبر می‌دهند. دو دوربین نیکون Z7S و نیکون Z6S قرار است نسبت‌به Z7 و Z6 قیمت بالاتری داشته باشند؛ نیکون دوربین‌های Z7 و Z6 را به‌ترتیب با قیمت ۲٬۴۹۷ دلار و ۱٬۷۹۷ دلار به بازار عرضه کرده است. فعلا نمی‌توانیم درباره‌ی تاریخ عرضه‌ی دوربین‌ها چیزی بگوییم؛ دنیاگیری ویروس کرونا برنامه‌ی اولیه‌ی بسیاری از شرکت‌ها را به‌هم ریخت و این موضوع قطعا نیکون را هم شامل می‌شود.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی مشخصات فنی منتسب به نیکون Z7S و نیکون Z6S دارید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات