نیکون دوربین ارزان‌قیمت Z5 را برای رقابت با EOS RP کانن عرضه خواهد کرد

نیکون دوربین ارزان‌قیمت Z5 را برای رقابت با EOS RP کانن عرضه خواهد کرد

نیکون در آینده‌ی نزدیک دوربین بدون آینه‌ی ارزان‌قیمت Z5 را برای رقابت با EOS RP کانن و A7 III سونی عرضه می‌کند.

در نمایشگاه +CP در ژاپن، یکی از مدیران اجرایی نیکون اعلام کرد که به‌زودی شاهد عرضه‌ی دوربین جدیدی از سری Z خواهیم بود. براساس گزارش‌های منتشرشده در جریان نمایشگاه +CP، شرکت ژاپنی در آینده‌ی نزدیک دوربین بدون‌آینه‌ی Z5 را برای رقابت با دوربین کانن EOS RP و A7 III سونی معرفی خواهد کرد.

دوربین‌های فول‌فریم بدون آینه‌ی نیکون در حال حاضر در قالب دو محصول ارائه می‌شوند. دوربین رده‌بالای Z7 و دوربین میان‌رده‌ی Z6 که برای ثبت تصاویر در نور کم، تصویربرداری سریع و با رزولوشن بالا مناسب هستند.

کانن Canon EOS RP

EOS RP کانن

تنها تفاوت میان مدل‌های Z7 و Z6 به تعداد پیکسل‌ها، نقاط فوکوس خودکار و حداکثر نرخ ثبت متوالی تصاویر مربوط می‌شود. با این حساب، می‌توان Z7 و Z6 را به‌ترتیب به‌عنوان نمونه‌های بدون آینه‌ی دو دوربین D850 و D750 نیکون قلمداد کرد.

حال یکی از مدیران نیکون تأیید کرده است که به‌زودی عضو جدیدی به خانواده‌ی دوربین‌های سری Z اضافه خواهد شد. این عضو جدید که Z5 نام خواهد داشت دوربینی ارزان‌قیمت خواهد بود که در رده‌ای پایین‌تر از Z6 قرار می‌گیرد. با این تفاسیر، محصول جدید نیکون می‌تواند به‌عنوان رقیبی برای EOS RP کانن شناخته شود که اکنون با برچسب قیمت ۱۳۰۰ دلار به‌فروش می‌رسد.

نیکون Z7

نیکون Z7

دوربین نیکون Z5 برای آن دسته از کاربران مناسب خواهد بود که به‌دنبال دوربینی ارزان‌قیمت (با قیمت تقریبی ۱۲۰۰ دلار)‌ هستند. این دوربین جدید از دو برادر خود کوچکتر بوده و فاقد ویژگی پایدارسازی تصاویر درون بدنه (IBIS) و منظره‌یاب الکترونیکی (EVF) خواهد بود. علاوه‌براین، نرخ ثبت متوالی تصاویر هم در Z5 پایین‌تر از Z6 و Z7 است.

در عین حال، می‌توان انتظار داشت که نیکون دوربین DSLR ارزان‌قیمتی با حسگر APS-C را هم به بازار عرضه کند که می‌تواند تصاویر 4K را با فرمت Super 35mm به ثبت برساند؛ براساس اطلاعات موجود، این محصول D5700 نام خواهد گرفت.

منبع dailycameranews
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده