توکینا لنز عریض ۲۸-۱۶ میلیمتری برای دوربین‌های DSLR نیکون و کانن معرفی کرد

توکینا لنز عریض ۲۸-۱۶ میلیمتری برای دوربین‌های DSLR نیکون و کانن معرفی کرد

شرکت کنکو توکینا (Kenko Tokina) لنزهای جدید خود را با نام Tokina opera 16-28mm f/2.8 FF برای دوربین‌های فول‌فریم DSLR کانن و نیکون رونمایی کرد.

عضوهای جدید دسته‌ لنزهای اعلای opera توکینا، یعنی Tokina opera 16-28mm f/2.8 FF برای دوربین‌های فول‌فریم DSLR کانن و نیکون، لنزهای بسیار عریضی هستند که برای عکاسان منظره، معماری، مستند، محیط و آسمان شب طراحی شده‌اند. این لنزهای دوربین نورسیده با بهره‌گیری از ماژول جدید Silent Drive که از حسگرهای مغناطیسی فوکوس خودکار GMR استفاده می‌کند، فوکوس خودکاری سریع‌تر، نرم‌تر و بی‌صداتر از نسل قبلی لنزهای Tokina ارائه می‌کنند.

okina opera 16-28mm f/2.8 FF lens

برای آنکه این لنزهای جانبی حتی جذاب‌تر شوند، توکینا جهت چرخش حلقه‌ی تنظیم فوکوس را متناسب با جهت هر یک از لنزهای نیکون و کانن در نظر گرفته است. مکانیزم کلاچ فوکوس One-Touch در این لنزها، تعویض آسان بین حالت فوکوس خودکار و دستی را فراهم می‌کند؛ عکاس‌ها تنها با کشیدن حلقه‌ی فوکوس به سمت عقب می‌توانند فوکوس دستی لنز را فعال کنند.

okina opera 16-28mm f/2.8 FF lens

طبق اعلام توکینا، «این قابلیت همانند لنزهای دستی سنتی، حس لمسی قابل‌اعتمادی از فوکوس دستی با استاپ‌های سفت و محکم در هر دو طرف محدوده‌ی فوکوس به عکاسان می‌دهد. پانزده المان اپتیک (شامل ۳ المان منحنی غیرکروی و ۳ المان تمام شیشه‌ای کم‌پراکنش) در ۱۳ گروه، دهانه‌ی دیافراگم ۹ تیغه، کمینه فاصله‌ی فوکوس ۱۱ اینچی (۲۸ سانتی‌متر)، نسبت ماکرو 1:5.26 و یک المان جلویی بزرگ سایر مشخصات و ویژگی‌های لنزهای جدید هستند.

okina opera 16-28mm f/2.8 FF lens

 لنز Tokina opera 16-28mm f/2.8 FF از پانزدهم مارس با قیمت ۶۹۹ دلار برای مانت‌های EF کانن و F نیکون در دسترس خواهد بود. در ادامه برخی عکس‌های نمونه ثبت‌شده با این لنز را مشاهده می‌کنید:

منبع Petapixel
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده