سونی اولین دوربین کامپکت سه بعدی دنیا را معرفی کرد

سونی اولین دوربین کامپکت سه بعدی دنیا را معرفی کرد

سونی در نمایشگاه CES2011 چندین مدل جدید از دوربین‌ها و Camcorder هایش را معرفی کرد یکی از این دوربین‌های سایبرشات سه بعدی بسیار کوچکی که می‌تواند ویدیوهایی با کیفیت 1080P بگیرد.

سونی 5 مدل دوربین با نام های DSC-TX100V, DSC-TX10, DSC-HX7V, DSC-WX10 و DSC-WX9 ارائه کرده که همگی 16 مگاپیکسلی هستند. این دوربین‌ها اولین دوربین‌های جمع و جور دنیا هستند که علاوه بر قابلیت عکس‌برداری 3D می‌توانند ویدئو هایی با کیفیت 1080P بگیرند.

پیش از این مدل‌های زیادی از دوربین‌های سه بعدی معرفی کردیم که همگی دارای دو لنز بودند و علت استفاده از دو لنز را نیز مفصلا بررسی کردیم. تفاوت دوربین سونی با سایر دوربین‌ها، در این است که علاوه بر کامپکت بودن و ضبط ویدئوی HD، قادر است تنها با یک لنز عکس‌های سه بعدی بگیرد. علت اینکه این دوربین یک لنز دارد این است که درواقع زمانی گرفتن عکس، دو عکس را در فاصله زمانی بسیار کم می‌گیرد که با هم ترکیب شده و عکس سه بعدی را می‌سازند، این تکنولوژی Dual Rec نامیده شده است. اگر این توضیحات برای شما گنگ به نظر می‌رسد این بخش را که توصیجاتی از نحوه عکس برداری سه بعدی را توصیج داده است، مشاهده کنید.

همه مدل هایی که نام برده شد، سه بعدی نیستند. تنها مدل DSC-TX100 که صفحه‌نمایش 3.5 اینچی OLED لمسی نیز دارد، سه بعدی است. سایر مدل‌ها دارای قابلیت های خاصی هستند که برای مواقع خواص کاربرد دارد.

DSC-WX10 قابلیت ضبط 1080/60P دارد ولی نمی‌توان با آن عکس سه بعدی انداخت.

DSC—HX7V با استفاده از GPS عکس‌های مختلفی در مکان و جهت یکسان می‌گیرد.

DSC-TX10 ضد آب، ضد گرد و خاک، ضد ضربه و ضد یخ زدن است و برای طبیعت دوستان مناسب تر است.

همه این مدل‌ها در مارچ سال 2011 با قیمتی بین 220$ تا 380$ دلار به بازار آمریکا ارائه خواهند شد.

برای مقایسه و یافتن قیمت دوربین های عکاسی به بخش محصولات زومیت مراجعه کنید.

منبع: Engadget

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده