CES2011: عنوان "اولین دوربین کامپکت سه بعدی" با ضبط 1080/60P به دوربین جدید سونی تعلق گرفت

CES2011: عنوان "اولین دوربین کامپکت سه بعدی" با ضبط 1080/60P به دوربین جدید سونی تعلق گرفت

سونی در نمایشگاه CES2011 چندین مدل جدید از دوربین ها و Camcorder هایش را معرفی کرد که همه آنها را در زومیت به شما معرفی می کنیم تا اگر در آینده قصد خرید داشتید، آرشیو کاملی از کلیه دوربین ها داشته باشید. ولی این دوربین واقعا خاص است. دوربین Cyber-Shot سه بعدی بسیار کوچکی که می تواند Video هایی با کیفیت 1080P بگیرد.

سونی 5 مدل دوربین با نام های  DSC-TX100V, DSC-TX10, DSC-HX7V, DSC-WX10  و DSC-WX9 ارائه کرده که همگی 16 مگاپیکسلی هستند. این دوربین ها اولین دوربین های جمع و جور دنیا هستند که علاوه بر قابلیت عکس برداری 3D می توانند ویدئو هایی با کیفیت 1080P بگیرند.

پیش از این مدل های زیادی از دوربین های سه بعدی معرفی کردیم که همگی دارای دو لنز بودند و علت استفاده از دو لنز را نیز مفصلا بررسی کردیم. تفاوت دوربین سونی با سایر دوربین ها، در این است که علاوه بر Compact بودن و ضبط ویدئوی HD، قادر است تنها با یک لنز عکس های سه بعدی بگیرد. علت اینکه این دوربین یک لنز دارد این است که درواقع زمانی گرفتن عکس، دو عکس را در فاصله زمانی بسیار کم می گیرد که با هم ترکیب شده و عکس سه بعدی را می سازند، این تکنولوژی Dual Rec نامیده شده است. اگر این توضیحات برای شما گنگ به نظر می رسد این بخش را که توصیجاتی از نحوه عکس برداری سه بعدی را توصیج داده است، مشاهده کنید.

همه مدل هایی که نام برده شد، سه بعدی نیستند. تنها مدل DSC-TX100 که صفحه نمایش 3.5 اینچی OLED لمسی نیز دارد، سه بعدی است. سایر مدل ها دارای قابلیت های خاصی هستند که برای مواقع خواص کاربرد دارد.

DSC-WX10 قابلیت ضبط 1080/60P دارد ولی نمی توان با آن عکس سه بعدی انداخت.

DSC—HX7V با استفاده از GPS عکس های مختلفی در مکان و جهت یکسان می گیرد.

DSC-TX10 ضد آب، ضد گرد و خاک، ضد ضربه و ضد یخ زدن است و برای طبیعت دوستان مناسب تر است.

همه این مدل ها در March سال 2011 با قیمتی بین 220$ تا 380$ دلار به بازار آمریکا ارائه خواهند شد.

منبع: Engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید