فوجی فیلم از دو لنز جدید 16-8 و پرایم 200 میلی‌متری سری XF رونمایی کرد

فوجی فیلم از دو لنز جدید 16-8 و پرایم 200 میلی‌متری سری XF رونمایی کرد

فوجی فیلم در راستای نقشه‌ی راه این شرکت، در حال گسترش سبد محصولات لنز‌های XF مخصوص دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای خود است.

اگر کاربر دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای فوجی‌فیلم هستید، امروز روز خوبی برای شما خواهد بود. فوجی‌فیلم ساعاتی پیش در کنار رونمایی از دو لنز جدید از برنامه‌‌ی جدید خود برای رونمایی از سه لنز جدید طی ماه‌های آتی خبر داد.

اولین محصول معرفی شده توسط فوجی‌فیلم، لنز فوجینان XF 8-16mm f/2.8 R LM WE است. این لنز فوق‌عریض در استاندارد ۳۵ میلی‌متری توانایی پوشش فاصله‌ی کانونی ۲۴-۱۲ میلی‌متر را در دیافراگم ثابت f/2.8 دارد تا آن را به گزینه‌ای توانمند برای عکاسی از مناظر طبیعی و شهری در شرایط نوری کم تبدیل کند. در ساخت این لنز از ۲۰ المان در ۱۳ گروه استفاده شده است. از چهار عدسی غیرکروی (اسفریکال) در این لنز بهره گرفته شده است تا از اعوجاج تصویر جلوگیری شود. هم‌چنین فوجی‌فیلم برای کنترل برهم‌ریختگی رنگی نیز از شش المان ED شامل سه عضو فوق ED بهره برده است.

لنز 16-8 میلی متری فوجی فیلم

جهت ارایه‌ی تصاویر شارپ و شفاف در تمام بخش‌های قاب و باز‌ه‌ی فاصله‌ی کانونی، از یک المان عدسی معلق بهره گرفته شده است که با توجه به میزان زوم لنز، محل آن تنظیم می‌شود. به گفته‌ی FujiFilm این راه‌حل، کمک زیادی به افزایش شفافیت و اصلاح انحنای عمق تصویر می‌کند که یکی از معضلات بزرگ لنز‌های واید است. حروف WR این لنز نیز به معنای مقاومت آن در برابر شرایط محیطی اعم از باران و گرد‌و‌غبار است. هم‌چنین به لطف استفاده از موتور‌های خطی سریع، سرعت فوکوس بسیار بالا در این لنز به ارمغان آمده است. لنز فوجی XF 8-16 میلی‌متری F/2.8 با قیمت ۱۹۹۹ دلار و از اواخر ماه نوامبر (آبان ماه) به بازار عرضه می‌شود.

لنز 16-8 میلی متری فوجی فیلم

فوجی‌فیلم در راستای گسترش لنز‌های مخصوص دوربین‌های عکاسی خود، اقدام به رونمایی از لنز تله ۲۰۰ میلی‌متری در کنار کانورتر ۱.۴ برابر مخصوص آن کرد. لنز فوجینان XF 200mm f/2 R LM OIS WR در استاندارد ۳۵ میلی‌متری فاصله‌ی کانونی ۳۰۵ میلی‌متری را در حداکثر گشودگی دیافراگم f/2.0 برای عکاسان به ارمغان می‌آورد. این لنز که از ۱۹ المان در ۱۴ گروه تشکیل شده است، به یک عدسی سوپر ED قطور و یک جفت عدسی ED قطور مجهز شده است تا شاهد کاهش قابل توجه پدیده‌ی برهم‌ریختگی رنگی باشیم. برای افزایش شفافیت و ایجاد جلوه‌ی بوکه‌ی جذاب نیز عدسی‌های این لنز از روش پرداخت سطحی بسیار پیشرفته‌ای بهره برده‌اند که پیش از این تنها در ساخت لنز‌های مخصوص دوربین‌های برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی به کار گرفته می‌شد.

لنز تله 200 میلی متری فوجی فیلم

لنز تله جدید فوجی‌فیلم از حالت تنظیم جدید فوکوس بهره می‌برد که امکان تعویض فوکوس به نقطه‌ی مورد نظر را بلافاصله پس از فعال نمودن، مهیا می‌کند. این قابلیت می‌تواند برای پیش‌بینی محل سوژه‌ی موردنظر و فوکوس بسیار سریع روی آن، بسیار کاربردی باشد. فوجی‌فیلم برای فوکوس سریع و بی‌صدای این لنز، از موتور‌های خطی توانمندی بهره برده است که در صورت عدم استفاده‌ از لنز ۷، به لطف مکانیزم جدیدی موتور‌ها در جای خود قفل می‌شوند تا از جابه‌جایی عدسی‌های جلوگیری شود. درنهایت نیز باید به مقاومت در برابر شرایط محیطی در کنار سیستم لرزشگیر اپتیکال این لنز اشاره کرد که قابلیت حذف لرزش‌ها را تا ۵ استاپ فراهم می‌کند.

لنز تله 200 میلی متری فوجی فیلم

لنز فوجی XF 200 میلی‌متری f/2، اواخر ماه اکتبر (مهر ماه) با قیمت ۵۹۹۹ دلار به بازار عرضه می‌شود. تله‌کانورتر ۱.۴ برابری نیز به‌صورت پیش‌فرض همراه لنز عرضه می‌شود تا کاربران امکان بهره بردن از فاصله‌ی کانونی فوق‌العاده‌ی ۴۲۷ میلی‌متری را داشته باشند.

تله کانورتر فوجی فیلم

فوجی فیلم در کنار رونمایی از دو لنز جدید، نقشه‌ی راه خود برای گسترش لنز‌های XF را نیز به‌روز کرد که طبق آن، این شرکت خود را برای معرفی و عرضه‌ی لنز‌ ۱۶ میلی‌متری f/2.8، لنز ۱۶-۸۰ میلی‌متری f/4 و لنز فوق‌سریع ۳۳ میلی‌متری f/1 آماده می‌کند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید